Opiekunki osób starszych w Niemczech. Jak zarabiać więcej w opiece?

Praca w opiece osób starszych w Niemczech pozwala uzyskać atrakcyjne zarobki. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią opiekować się innymi i znają podstawy języka niemieckiego. Jednak czy wiesz, że masz szansę zarabiać jeszcze więcej? Rozwijając się zawodowo i poprawiając swoje umiejętności opiekunka osób starszych może zdobywać lepiej płatne zlecenia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak podnieść swoje kwalifikacje i zarabiać więcej.

Od czego zależą zarobki opiekunek w Niemczech?

Zarobki opiekunek seniora uzależnione są od kilku czynników. Po pierwsze jest to stopień trudności danego zlecenia. Niektóre oferty pracy w opiece wymagają pomocy na przykład osobom niesamodzielnym. Zazwyczaj zostają one lepiej wycenione, natomiast zawsze należy ocenić swoje możliwości. Drugim sposobem na zdobycie lepszego zlecenia jest rozwój kompetencji zawodowych. Do podjęcia pracy z agencją opiekuńczą wymagane jest doświadczenie w opiece (niekoniecznie profesjonalne) oraz podstawowa znajomość języka niemieckiego.

Jeśli jednak chcesz zarabiać więcej warto rozszerzyć swoje umiejętności. Niemieckie rodziny szczególnie doceniają bardzo dobrą znajomość języka oraz kursy opiekuńcze. Przydatne może okazać się również wykształcenie medyczne, na przykład pielęgniarskie. Często potrzebne okazuje się także czynne prawo jazdy. Warto też stale zbierać referencje od poprzednich podopiecznych. Dzięki nim opiekunka seniora staje się godna zaufania i może negocjować większą stawkę.

Rzetelni pracodawcy w opiece seniora

Dobre zarobki gwarantuje Ci także znalezienie uczciwego pracodawcy. Jedną z często polecanych firm jest Perfekton. Jest to agencja opiekuńcza z kilkunastoletnim stażem w branży. Pracodawca proponuje wysokie wynagrodzenia – nawet 8400 zł netto miesięcznie. Możesz także rozszerzyć pensję bazową korzystając z systemu premii i bonusów. Warto wspomnieć, że opiekunka osób starszych nie ponosi na zleceniu żadnych dodatkowych opłat. Zamieszkanie i wyżywienie jest bezpłatne. Firma Perfekton organizuje i opłaca także transport w obie strony. Szukasz dobrze płatnego zlecenia w opiece w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty pracy w firmie Perfekton: Opiekunki do Niemiec.