Morpheus 8 PRO przeciw zmarszczkom i nie tylko

Morpheus 8 PRO przeciw zmarszczkom i nie tylko

Wiele zabiegów w medycynie estetycznej ma na celu opóźnienie efektów starzenia lub wręcz rewitalizację skóry. Do takich zabiegów należy Morpheus8 PRO, który dzięki połączeniu dwóch technologii daje świetne efekty. To warto wiedzieć o tym zabiegu.

Na czym polega zabieg Morpheus8 PRO?

Morpheus8 PRO to wielowarstwowy zabieg frakcyjny, którego nazwa tożsama jest z nazwą urządzenia służącego do jego wykonania. Wykorzystuje metodę radiofrekwencji mikroigłowej, czyli połączenia nakłuwania skóry z emitowaniem fal radiowych o odpowiedniej długości.

Podczas zabiegu skóra nakłuwana jest na głębokość od 0,5 do 4mm, co samo w sobie pobudza procesy regeneracyjne skóry. W czasie nakłucia igły dodatkowo emitują sygnał radiowy, który pobudza skórę do produkcji kolagenu, a jednocześnie obkurcza już istniejące włókna kolagenowe.

Efekty po zabiegu

Efekty Morpheus8 PRO nie są widoczne od razu, po zabiegu skóra jest zwykle zaczerwieniona i potrzebuję chwili na regenerację. Jednak po dwóch tygodniach można zauważyć efekt liftingu. Pełen rezultat uzyskuje się zwykle po trzech zabiegach wykonywanych w odstępach trzech, czterech tygodni. Warto jednak wiedzieć, że budowa nowego kolagenu po zabiegu może trwać nawet do pół roku i w tym czasie stan cery może się jeszcze poprawiać.

Dla jeszcze lepszych efektów ważne jest odpowiednie postępowanie po zabiegu. Zaleca się przez kilka dni unikać nadmiernej ekspozycji na promienie UV i nie wykonywać makijażu. Przez kilka dni po zabiegu warto też regularnie smarować skórę kremem regeneracyjnym.

Czy Morpheus8 PRO to zabieg dla każdego?

Radiofrekwencja mikroigłowa zalecana jest osobom o wiotkiej skórze, z widocznymi zmarszczkami i bruzdami. Może być też stosowana do zmniejszenia widoczności blizn i rozstępów. Zabieg ten daje też dobre rezultaty w procesie redukcji tak zwanej skórki pomarańczowej.

Morpheus8 PRO nie może być jednak stosowany u osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne, nowotwory i żylaki. Z wykonaniem zabiegu muszą się też wstrzymać kobiety w ciąży i karmiące piersią.