Jak wybierać dobre, gotowe deserki dla dzieci?

Nie każdy rodzic ma czas na samodzielne przygotowywanie posiłków dla dziecka. Tutaj z pomocą przychodzą nam producenci gotowych dań – wystarczy tylko otworzyć słoiczek i już można zacząć karmić. W słoiczkach możemy zakupić też deserki dla dzieci. Podpowiadamy, jak wybierać te najlepsze!

Starte jabłko, rozgnieciony banan to klasyka wśród dziecięcych deserków.

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy nie mamy czasu, aby iść do sklepu albo nie mam owoców pod ręką, ponieważ jesteśmy w podróży albo na spacerze. To właśnie w takich przypadkach gotowe deserki dla dzieci sprawdzają się wyśmienicie.

Deserki dla dzieci możemy zacząć podawać już od około 4-5 miesiąca życia w przypadku dziecka sztucznie karmionego.

Oczywiście, na początku podajemy tylko niewielkie ilości, natomiast z czasem możemy zwiększać porcje. Na rynku znajdziemy różnorodne deserki dla dzieci – to nie tylko jabłka czy banany już zmiksowane i gotowe do podania, ale również deserki z owocami takimi jak jagody, z owocami egzotycznymi, a także z różnymi dodatkami, na przykład z biszkoptami czy kleikami.

Zanim jednak sięgniemy po gotowy produkt, warto zobaczyć, z czym tak naprawdę mamy do czynienia.

Baczną uwagę powinniśmy zwrócić na skład gotowego produktu. Najlepiej, aby nie zawierał on dodatku cukru, soli, a także substancji konserwujących. Cukier w deserku powinien pochodzić tylko z owoców.

Także pamiętajmy o tym, aby spojrzeć na datę ważności

deserki dla dzieci szybko się psują, dlatego najlepiej wybierać te o odległej dacie ważności. Pamiętajmy również o tym, że jeśli maluch nie skończy swojego posiłku ze słoiczka, nie powinniśmy podawać go następnego dnia, ponieważ może być już zepsuty.

Zatem rodzic nie musi przez cały czas podawać dziecku deserków przygotowywanych samodzielnie, ze świeżych owoców.

Oczywiście, są najlepsze, ale nie zawsze mamy na nie czas lub nie możemy po prostu ich przygotować. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będą smaczne i pożywne deserki dla dzieci w słoiczkach – można je dostać na https://humana-baby.pl/kategoria/posilki-owocowe-100-organic/