Plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Plac zabaw – miejsce uwielbiane przez dzieci. Znajdują się one w parkach i obok szkół. A czy warto urządzić plac zabaw dla dzieci w ogrodzie? Czy to dobry pomysł?

Marzenia, marzenia….

Plac zabaw w ogródku to marzenie wielu dzieci. Domek na drzewie, a do tego wielka piaskownica i jeszcze huśtawka i zjeżdżalnia… Zapewne gwarantują one długie godziny fajnej zabawy i nieschodzący uśmiech z buzi dzieci. Taki plac zabaw można zrobić samem – jeśli mamy rękę do takich prac, możemy wykonać piaskownicę czy domek na drzewie samodzielnie. Jedna nie każdy jest majsterkowiczem. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą gotowe elementy, które wystarczy poskręcać i umieścić w odpowiednim miejscu. Jeżeli brakuje nam pieniędzy na zakup materiałów, to pomocne mogą okazać się pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe. Ich zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki online wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu przeanalizujmy, czy pożyczki online nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego.

Miejsce na przydomowy plac zabaw

Oczywiście lokalizacja placu zabaw zależy od rozmiaru i kształtu posiadanej przez nas działki. Najlepiej wybrać miejsce na jej uboczu, gdzie nie ma trujących roślin, różnorodnych instalacji czy ozdobnych klombików. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, żeby wybrany zakątek był zacieniony. Wiele osób przestrzega, żeby wybrany teren nie miał dużego spadu. Jednak nie jest to problem, gdyż w takim wypadku możemy go wykorzystać do stworzenia toru do turlania. To będzie dodatkowa frajda. Plac zabaw lepiej usytuować z dala od ulicy, a jeżeli nasza działka jest nieogrodzona, warto postawić chociażby niewielki płotek z siatki.

Bezpieczeństwo – nie lekceważ go!    

W wielu sytuacjach wystarczy upewnienie się, czy powstałe wysokie konstrukcje są stabilne oraz wytrzymałe. Domki i inne wysokie obiekty powyżej 0,5 metra, znajdujące się w przydomowym placu zabaw, powinny koniecznie posiadać zabezpieczenia, np. balustrady zabezpieczające przed upadkiem. Pamiętajmy także, że im wyższa budowla, tym większe zabezpieczenia powinna mieć.  Nie zapomnijmy na przykład o poręczach przy schodkach. Są one w szczególności przydatne dla najmłodszych. Wybierajmy także bezpieczne materiały. Zwróćmy uwagę na dobór wykorzystywanych farb czy lakierów.