Biżuteria dla nastolatki – naszyjniki, kolczyki, bransoletki

Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że kobiety kochają biżuterię. Dotyczy to nie tylko dojrzałych pań, ale także tych młodszych – nastolatek. O ile jednak wybór biżuterii dla dorosłej kobiety nie powinien być dużym problemem, o tyle wpisanie się w gust zbuntowanej nastolatki to nie lada wyzwanie.

Kupno biżuterii dla nastolatki powinno być poprzedzone solidnym rozeznaniem. Warto przyjrzeć się, jaki styl najbardziej lubi – czy może nosi zwiewne, koronkowe, romantyczne sukienki w pastelowych kolorach, czy może raczej woli nosić porwane jeansy, luźne koszulki i skórzaną kurtkę ramoneskę? A może najlepiej czuje się w sportowym stroju? Wiedza na ten temat pozwoli na wybór najlepszej biżuterii – naszyjnika, kolczyków czy bransoletki – dla nastolatki.

Bransoletki dla nastolatki

Wybór bransoletki dla nastolatki nie jest prostym zadaniem. Z koralików, ze sznurków, z rzemyków, złote, srebrne, z charmsami… Wybór jest ogromny!

Młodszym nastolatkom, które wolą zwiewny, dziewczęcy styl, do gustu powinny przypaść bransoletki z kolorowych kulek. Szczególnie te, które utrzymane są w pastelowej kolorystyce. Nieco starszym dziewczynkom spodobać powinny się srebrne bransoletki z charmsami (zawieszkami). Zaletą bransoletki tego typu jest to, że nastolatka będzie mogła w przyszłości zawieszać na niej dowolnie wybrane charmsy.

Rockowe nastolatki powinny być zadowolone z rozciągliwych, czarnych bransoletek na ramię – takich, jakie były modne w latach dziewięćdziesiątych.

Jaki naszyjnik dla nastolatki?

Najmodniejszym rodzajem naszyjników w ostatnich sezonach są bez wątpienia chokery, które ciasno przylegają do szyi. Zaletą tego rodzaju biżuterii jest to, że zupełnie nie przeszkadza w codziennej aktywności. Naszyjnik, dzięki temu, że ciasno przylega do ciała, nie będzie wadził nastolatce nawet podczas uprawiania sportu.

Chokery występują przede wszystkim w wersji materiałowej (najmodniejszym obecnie wariantem są chokery wykonane z miękkiego atłasu!). Mogą być ozdobione złotą lub srebrną zawieszką, na przykład literą lub serduszkiem.

Romantycznej nastolatce powinien spodobać się choker w kolorze nude z delikatną zawieszką z różowego złota (lub w kolorze różowego złota). Fance rockowych klimatów do gustu przypadnie zaś prosty, wiązany, czarny choker z zawieszką w kształcie gitary lub błyskawicy.

Kolczyki dla nastolatki

Nastolatki najchętniej noszą zabawne, kolorowe wkręty. Niewiele z nich będzie zainteresowanych noszeniem klasycznych, złotych, wiszących kolczyków.

Aktualnie niezwykle popularne są wkręty w kształcie pączków, pizzy, różowych flamingów czy ananasów.

Czytaj więcej: Wybieramy modne, eleganckie sandały