Ferie na Kaszubach? Naprawdę warto!

Mimo tego, że zimą najchętniej wybieramy się na południe naszego kraju, gdzie czekają na nas ośnieżone górskie stoki, powinniśmy wiedzieć również o tym, że niektóre atrakcje turystyczne czekają także na nas w województwie pomorskim. Kaszuby zimą mogą być naprawdę piękne. Co warto zobaczyć zimno na Kaszubach? Czy jest to naprawdę dobre miejsce na ferie zimowe lub dłuższy urlop?

Mimo tego, że zimą najchętniej wybieramy się na południe naszego kraju, gdzie czekają na nas ośnieżone górskie stoki, powinniśmy wiedzieć również o tym, że niektóre atrakcje turystyczne czekają także na nas w województwie pomorskim. Kaszuby zimą mogą być naprawdę piękne. Co warto zobaczyć zimno na Kaszubach? Czy jest to naprawdę dobre miejsce na ferie zimowe lub dłuższy urlop?

Ośrodki narciarskie na Kaszubach

Z pewnością wiele osób przeżyje spory element zaskoczenia, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że bogata oferta ośrodków narciarskich na Kaszubach ma nam mnóstwo do zaoferowania. Dodatkowo miejsca te wyróżniają się swoim świetnym położeniem i jednocześnie doskonałą infrastrukturą. Oznacza to więc, że wcale nie musimy jechać na południe naszego kraju, by móc pojeździć na nartach. Pomorskie stoki narciarskie to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi. Nieduże wysokości konkretnych terenów okażą się naprawdę przyjaznymi nawet dla osób początkujących.

Oczywiście zimą na Kaszubach nie tylko jazda na nartach będzie doskonałą rozrywką. Świetną zabawą może być także jazda na snowboardzie, a także zjazdy na dętkach. Gdzieniegdzie znajdziemy także ośrodki narciarskie, gdzie zostały przygotowane specjalne trasy dla narciarzy biegowych. Możemy mieć pewność, że decydując się na zimowe szaleństwo na Kaszubach wszystkie stoki będą dośnieżane i jednocześnie dobrze oświetlone. Dodatkowo niezwykle kusząca aspektem jest także kuchnia Kaszubska.

Doskonała atrakcja dla dzieci

Skoro ustaliliśmy już, że na Kaszubach czekają na nas świetne stoki narciarskie, gdzie z powodzeniem odnajdą się zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy białego szaleństwa, warto zwrócić uwagę również na inne atrakcje akcje. Niewątpliwie doskonałym doświadczeniem dla dzieci będzie udział w kuligu. Tradycyjne sanie i przepiękne konie, a także wyprawa przez ośnieżony las to iście baśniowa sceneria, która może stać się odzwierciedleniem marzeń zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pamiętajmy, że na Kaszubach znajdziemy mnóstwo stadnin, a także sporo gospodarstw agroturystycznych. Wybierając się tutaj na urlop, warto zwrócić uwagę na takie miejsca. To dzięki nim możliwe będzie przeniesienie się w czasie, a także spełnienie dziecięcych marzeń. Jeżeli zależy nam na przejażdżce zorganizowanej, również znajdziemy tutaj mnóstwo takich możliwości.

Folklor zimą

Koniecznie musimy pamiętać o tym, że Kaszuby i całe Województwo Pomorskie to region, który posiada niezwykle bogatą tradycję. Odwiedzający to miejsce turyści doceniają tutejszy folklor. Dlatego też zimą warto wybrać się na podziwianie skansenów, przyglądnąć się temu, jak wyglądało życie mieszkańców tego regionu wiele wieków temu oraz odwiedzić różne obiekty muzealne. Pamiętajmy, że zimowa aura nada tym miejscom wyjątkowego charakteru. Sceneria o tej porze roku zaprezentuje nam ośnieżone chaty i zagrody, które zachwycą nas swoim niepowtarzalnym klimatem. Jeżeli odwiedzaliśmy już Kaszuby latem, z pewnością odkryjemy niektóre miejsca na nowo.

Noclegi na Kaszubach

Śmiało możemy przyznać, że największym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszę się domki na wynajem Kaszuby. To właśnie tego typu rozwiązanie daje nam najwięcej możliwości. Znajdziemy mnóstwo domków całorocznych, które pomieszczą kilka osób, ale także będą doskonałym wyborem w przypadku romantycznego weekendu we dwoje. Zdecydowana większość takich miejsc jest kompleksowo wyposażona, ale zawsze powinniśmy to sprawdzić jeszcze przed podjęciem decyzji o wynajmie. Ponadto domki na wynajem Kaszuby wcale nie muszą być usytuowane w samym centrum wielu atrakcji turystycznych. Oddalone w brzozowych gajach i na skraju niektórych miejscowości posiadają niewątpliwie urlop. Zimowa sceneria w takim otoczeniu będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Podsumowanie

Kaszuby to niezwykle malowniczy region, które niejednokrotnie jest niedoceniony. Wybierając się tam na wakacje, bardzo często korzystamy z biur podróży, które oferują nam wyjazdy zagraniczne. Jeżeli jednak przyglądniemy się ofercie tego regionu, z pewnością dostrzeżemy jego walory i mnóstwo możliwości związanych z wyborem najróżniejszych atrakcji. Z całą pewnością okolice tam walka odwiedzić o każdej porze roku – także zimą.