Kasacja pojazdów Kraków – krok po kroku

Kasacja pojazdów Kraków – krok po kroku

Twoje auto nie nadaje się do jazdy i trudno znaleźć na nie kupca? Nie pozostaje Ci nic innego, jak złomowanie. Za niezdatny do jazdy pojazd otrzymasz niewielką sumę, ale dzięki temu nie narazisz siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo, związane ze złym stanem technicznym pojazdu. Podpowiadamy, jak krok po kroku wygląda kasacja pojazdów Kraków.

Krok pierwszy przygotowanie dokumentacji

Kiedy już podejmiesz trudną decyzję o złomowaniu swojego ukochanego auta, pierwszą czynnością do zrobienia będzie skompletowanie dokumentów pojazdu. Udając się do punktu kasacji pojazdów Kraków należy mieć ze sobą 3 ważne dokumenty: dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu oraz polisę OC.

Jeśli jeszcze nie udało się nam przerejestrować pojazdu na siebie, na stacji utylizacji samochodów zostaniemy poproszeni o udowodnienie, że jesteśmy właścicielami auta. Najprościej w tym celu okazać umowę kupna.

Krok drugi – wybór miejsca, gdzie odbędzie się kasacja pojazdów Kraków

Z przygotowanym kompletem dokument musimy udać się do legalnego punktu demontażu samochodów. Sprawdźmy, w których punktach Kasacja pojazdów Kraków odbywa się zgodnie z prawem. Takie informacje bez trudu znajdziemy w Internecie.

Pamiętajmy, że autoryzowane stacje na terenie naszego województwa pracują w oparciu o specjalne zezwolenie wydawane przez wojewodę małopolskiego. Stacje mogą zaoferować nam różną cenę za oddawany do złomowania pojazd. Dlatego zanim przyprowadzimy samochód do jednego z wybranych punktów, warto wcześniej zadzwonić do kilku takich stacji i dowiedzieć się, jakie kwoty zaoferują za nasz przeznaczony do kasacji pojazd.

Krok trzeci – wyrejestrowanie auta w urzędzie

Ostatnią formalnością, którą należy dopełnić jest udanie się do wydziału komunikacji w miejscu gdzie pojazd był ostatnio zarejestrowany (a nie w dowolnym urzędzie). Na wyrejestrowanie mamy 30 dni od daty wydania zaświadczenia ze stacji demontażu aut.

W urzędzie należy złożyć zaświadczenie o kasacji pojazdu, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz ostatnią polisę OC.