Efekty zabiegów z zastosowaniem lasera frakcyjnego

Efekty zabiegów z zastosowaniem lasera frakcyjnego

Efekty zabiegów z zastosowaniem lasera frakcyjnego są niezwykle korzystne. Warto zapoznać się z możliwościami tego typu działań.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego dość często pojawiają się pewne skutki. Wśród nich można wskazać przede wszystkim podrażnienie skóry oraz jej zaczerwienienie. Może się pojawić także delikatna opuchlizna powodująca dyskomfort u klienta. Po zabiegu istotne jest dostosowanie się do zaleceń, które głównie obejmują stosowanie kremów łagodzących poparzenia słoneczne. Możliwe jest stosowanie również innych środków o tym samym działaniu, na przykład pianek łagodzących. Do pięciu dni negatywne skutki zabiegu powinny zniknąć, a skóra powróci do standardowego wyglądu.

Efekty po zabiegu

Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego wykonywane są w celu wywołania konkretnych efektów. Ten typ zabiegu stosuje się przede wszystkim dla zniwelowania zmarszczek oraz ich spłycenia. Zabieg sprawia, że skóra lepiej się regeneruje, a różnego rodzaju rany, które się na niej znajdują, dużo szybciej się goją. Laser frakcyjny ma również zastosowanie w przypadku zmniejszania widoczności blizn oraz rozstępów. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po mniej więcej czterech tygodniach. https://shar-pol.pl/zabieg/ to strona internetowa, na której można zapoznać się ze specyfiką wykonywania zabiegów laserem frakcyjnym.

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegów z zastosowaniem lasera frakcyjnego. Wśród nich wymienia się przede wszystkim okres ciąży oraz karmienia piersią, a także występowanie niektórych schorzeń, takich jak na przykład nieuregulowana cukrzyca, opryszczka oraz choroby nowotworowe. W celu wykluczenia przeciwwskazań z klientem przeprowadza się wywiad dotyczący jego zdrowia. Na jego podstawie pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieniowania słonecznego.