Badanie genetyczne w Gyncentrum

Badania genetyczne jeszcze kilka lat temu nie były aż tak bardzo popularne i wiele osób nie rozumiało, dlaczego są niezwykle ważne dla osób w każdym wieku. Do tej pory badania te kojarzyły nam się raczej z osobami, które cierpią na nieuleczalne choroby. Dziś wygląda to jednak zupełnie inaczej.

Oferta Gyncentrum

Badania genetyczne w Gyncentrum.pl to synonim nowoczesnej techniki i sprzętu na światowym poziomie oraz kadry wybitnych specjalistów, która każdego dnia jest gotowa, aby pomagać pacjentom i ich edukować. Gyncetrum to placówka, która oferuje szereg badań genetycznych, wśród których największą popularnością cieszą się: testy pokrewieństwa, badania w kierunku chorób nowotworowych czy badania pozwalające poznać przyczynę niepłodności lub nawykowych poronień u kobiet.

Charakterystyka badań genetycznych

Na szczególną uwagę zasługują badania genetyczne dla kobiet. Niepłodność, problem z donoszeniem ciąży czy zespół nawykowych poronień to obecnie plaga naszych czasów. Problem ten dotyczy coraz większej grupy młodych kobiet. Dzięki badaniom genetycznym można zdiagnozować problem i wdrożyć odpowiednie leczenie. Badania genetyczne w Gyncentrum.pl obejmują badanie zarodka i problemów z jego implantacją czy badania płodu, które mogą wychwycić trudne do leczenia wady i schorzenia.
Badania genetyczne w Gyncentrum.pl bardzo często wykonuje się również, aby ustalić poziom pokrewieństwa. Najczęściej sytuacja ta dotyka spraw sądowych o ustalenia ojcostwa i alimentów. Z uwagi na fakt, że badania genetyczne są w 100% wiarygodne – są on respektowane jako niezbite dowody w każdej sprawie sądowej.
Coraz więcej pacjentów decyduje się też na badania genetyczne, aby sprawdzić czy grożą im jakieś choroby nowotworowe (np. rak jajnika, trzustki).

Czy badania genetyczne są bolesne?

Badania genetyczne w Gyncentrum.pl wyglądają niemal jak zwykła morfologia. Materiał standardowo pobiera się z żyły łokciowej, a na wynik należy zaczekać kilka dni. Nigdy nie należy interpretować wyników badań genetycznych na własną rękę. Genetyk po zebraniu szczegółowego wywiadu na temat stanu naszego zdrowia oraz wywiadu rodzinnego i skorelowaniu go z otrzymanymi wynikami bez trudu dokona właściwej diagnozy.
Badania genetyczne są w naszym kraju coraz bardziej popularne. Pozwalają wykryć poważną chorobę jeszcze przed jej uaktywnieniem oraz wskazać odpowiednią drogę postępowania medycznego. Jeśli więc jest coś co bardzo Cię niepokoi – już dziś zapisz się do Gyncetrum na wizytę do genetyka i skonsultuj z nim swój problem.