Jak przygotować wesele w stylu rustykalnym? Krótki przewodnik dla nowożeńców

Interior of a wedding tables in rustic tent from wood, decorated with light bulbs, ready for guests. Served banquet tables outdoor decorated with flowers and lanterns. Catering concept.

Planujecie wkrótce wziąć ślub i przypadł wam do gustu styl rustykalny? Atmosfera wiejskiej sielanki, nawiązania do tradycji, prostota i subtelność idealnie wpisują się w romantyczny klimat wesela. Podczas przygotowań należy jednak zadbać o to, żeby wszystkie elementy tworzyły harmonijną całość. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas organizowania wesela w stylu rustykalnym.

Papeteria ślubna

Przygotowania do ślubu i wesela warto zacząć od wyboru papeterii ślubnej. W pierwszej kolejności należy wybrać zaproszenia rustykalne, które zostaną rozesłane do gości i wprowadzą ich w klimat imprezy. W tym przypadku niemal obowiązkowym elementem jest motyw polnych kwiatów. Jeśli została wybrana już sala, to można przy okazji zamówić pasujący do niej zestaw papeterii, który może wyglądać tak samo jak zaproszenia. Z pewnością przydadzą się winietki i etykietki na butelki. Do kompletu można dołączyć też prezenty dla gości, menu, numery stołów, pikery czy też nawet księgę gości.

Pojazd do ślubu

W przypadku stylu rustykalnego wybór pojazdu jest dość oczywisty. Najlepiej sprawdzi się oczywiście stylowa dorożka, która idealnie pasuje do wiejskiego charakteru ślubu i wesela. Warto postawić zwłaszcza na dość prostą, drewnianą bryczkę z delikatnymi zdobieniami. Pełne przepychu karoce lepiej wyglądają podczas baśniowych ślubów w stylu pałacowym. Jeśli w najbliższej okolicy nie ma możliwości wynajęcia dorożki, to oczywiście można postawić na elegancki samochód, który można przyozdobić np. polnymi kwiatami. Ciekawie i dość romantycznie mogą wyglądać zwłaszcza pojazdy w stylu retro.

Sala weselna

Wybór sali weselnej jest zdecydowanie najważniejszym momentem podczas przygotowań imprezy w stylu rustykalnym. To właśnie wygląd tego pomieszczenia czy też nawet budynku będzie miał spory wpływ na decyzje dotyczące np. winietek i innych dodatków ze sklepu online Amelia-Wedding.pl. Warto postawić na restaurację przypominającą gospodę czy też karczmę. Mile widziane jest naturalne drewno, które może kojarzyć się z wystrojem wiejskiej chaty. Świetnie sprawdzą się też odpowiednio zaaranżowana stodoła bądź zabytkowy dworek na wsi.

Menu i tort

Podczas wesela każdy szczegół powinien być starannie dopracowany i pasować do motywu przewodniego. Dotyczy to także menu, które w przypadku stylu rustykalnego nie powinno być dużym wyzwaniem. Wystarczy postawić na tradycyjną polską kuchnię, można wprowadzić też regionalne akcenty. Z kolei tort powinien być elegancki i dość minimalistyczny. Może też być przyozdobiony sezonowymi owocami czy też polnymi kwiatami np. z masy cukrowej.

Stroje nowożeńców

Suknia panny młodej i garnitur pana młodego również powinny pasować do stylu, w jakim zdecydowali się urządzić wesele. Rustykalna stylizacja dla kobiety oznacza raczej prosty krój, zwiewny materiał i wstawki z koronki. We włosy można wpleść wianek, a bukiet skomponować z polnych kwiatów. Z kolei mężczyzna może sięgnąć po nieco luźniejszy krój, elegancką kratę z nutą retro, stylowe szelki i kolory ziemi.