BBOX, czyli wybieramy idealny kubek dla dziecka

Wybór kubka do picia dla dziecka tylko na pozór jest prostym zadaniem. Wśród wielu dostępnych modeli znajdują się tradycyjne niekapki, kubki z ustnikiem miękkim lub twardym, kubki ze słomką lub bez. Poznaj kubki marki BBOX i sprawdź, czy będą odpowiednie dla twojego malucha.

Współcześni rodzice coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo ich codzienne wybory są ważne dla rozwoju dziecka. Odpowiednia pielęgnacja oraz dobór akcesoriów dla maluszka procentuje w przyszłości. Kubki B BOX to naczynia do podawania napojów przez słomkę, a także kubki treningowe, dzięki którym szkrab może ćwiczyć nowe ważne umiejętności. Szeroki wybór produktów tej marki znajdziesz na https://www.empik.com/marka/bbox .

BBOX – kubek na początek nauki picia

Po skończeniu przez niemowlę 6. miesiąca życia przechodzi ono do kolejnego etapu rozwoju. Jest nim nauka picia innych napojów, niż mleko. Wiąże się z tym potrzeba wprowadzenia nowego sposobu pobierania płynów. Do tej pory dziecko piło bezpośrednio z piersi mamy lub z butelki ze smoczkiem. Teraz kolej na pierwszy bidon twojej pociechy.

Bidon B BOX ze słomką – doskonały do domu i na spacer

Odpowiedni dla niemowląt po 6. miesiącu życia bidon B BOX ze słomką przydaje się zarówno podczas zabawy w domu, jak i na spacerze. Dzięki niemu masz pewność, że twoje dziecko nie rozleje napoju i w każdej chwili będzie mogło wygodnie napić się przez rurkę. Kubek ma wygodne uchwyty po bokach, a jego elastyczną słomkę łatwo schowasz za pomocą specjalnej pokrywki. Naczynie można myć w zmywarce, co znacznie ułatwia utrzymanie go w czystości.

Kubek niekapek BBOX – idealny kubek treningowy

Gdy czujesz, że twoje dziecko jest już na to gotowe, możesz zaproponować mu picie z niekapka. Kubek treningowy BBOX pozwala maluchowi napić się tak, jak ze szklanki – bez smoczka, ustnika i słomki. Jego wygodny kształt ułatwia samodzielne trzymanie. Przezroczyste ścianki pozwalają dziecku widzieć napój. Dzięki temu uczy się przechylania naczynia pod odpowiednim kątem, aby móc się napić. Kubek niekapek BBOX wykonany został z bezpiecznego materiału bez zawartości BPA, ftalanów i PCW. Naczynie przeznaczone jest dla dzieci, które ukończyły 1. rok życia.

Kubek BBOX – czy wszystkie dzieci potrafią z niego pić?

Czasami zdarza się, że dziecko nie potrafi pić przez słomkę lub sposób, w jaki pije, wyrabia złe nawyki. Taka sytuacja ma miejsce na przykład wtedy, gdy maluch kładzie słomkę na język tak, jakby ssał pierś, zamiast objąć rurkę ustami. Jeśli zauważysz, że twoja pociecha ma problem z prawidłowym piciem z kubka niekapka B BOX, spróbuj podawać jej ulubione napoje z pomocą otwartego kubka bez ustnika. Pamiętaj, aby zmian nie wprowadzać gwałtownie z dnia na dzień, lecz stopniowo przyzwyczajać dziecko do nowych sposobów spożywania napojów.

Wybierz kubek, który spodoba się tobie i twojemu dziecku. Postaraj się, aby nauka picia z kubeczka nie wiązała się ze stresem, tylko była fajną przygodą. Kolorowe kubki B BOX to przydatne akcesoria dla najmłodszych, które ułatwiają dziecku samodzielne picie.