Sposoby na grzyba w łazience

Sposoby na grzyba w łazience

Warunki, które panują w łazience, są dość specyficzne i sprzyjają powstawaniu zagrzybienia. Przyczyną powstania tego zjawiska jest wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza. To właśnie one sprzyja ją powstawaniu grzyba. W walce z nim pomocna będzie dobra wentylacja, a także specjalistyczne preparaty, które skutecznie go wyeliminują.

Od czego zacząć walkę z grzybem na ścianie w łazience?

Kluczową rolę w skutecznej walce z grzybem odgrywa jego jak najszybsze wykrycie. Pierwszym, niepokojącym sygnałem jest pojawienie się na ściankach łazienki czarnych kropek, początkowo niewielkich. Trwałe usunięcie zagrzybienia wymaga wyeliminowania przyczyny jego powstawania. W innym przypadku problem ten może cały czas powracać.Grzyb na ścianie w łazience może być spowodowany zawilgoceniem ścian przez np. przeciekającą rurę lub ciągłym zalewaniem konkretnej ściany oraz problemami z niewłaściwą izolacją termiczną. W tej ostatniej sytuacji konieczne może okazać się wykonanie docieplenia ścian, a także zamontowanie skutecznego systemu ogrzewania.

Jak usunąć grzyb z łazienki?

Po rozpoznaniu przyczyny powstawania grzyba należy go skutecznie usunąć ze ścian. Nie ma potrzeby skuwania całych fragmentów murów, wystarczy zaopatrzyć się w profesjonalny Środek grzybobójczy do łazienki. Eliminowanie grzyba warto zacząć od przetarcia plam na ścianie gąbką z kilkoma kroplami Domestosa. Dzięki temu ściana zostanie oczyszczona, a zarodki grzyba usunięte. Po wyschnięciu powierzchni aplikuje się na nią specjalny środek grzybobójczy. Preparat ten nakłada się na ścianę przy pomocy pędzla, wałka lub rozpylając go. Po upływie odpowiedniego czasu powierzchnię zmywa się dokładnie wodą i czeka, aż całkowicie wyschnie, a potem powtarza się całą operację. Aby zapobiec ponownemu zagrzybieniu ściany można pomalować ją specjalną farbą, która izolować będzie plamy i zabrudzenia oraz zabezpieczać przed ponownym pojawieniem się grzyba. Farby takie mają w swoim składzie czyste srebro, które ma właściwości biobójcze.