Kilka szybkich trików, które zapewnią piękny wygląd młodej mamie

Każda młoda mama pragnie wyglądać pięknie nawet w chaosie codzienności, jednak w wirze prozaicznych zajęć i rodzinnych obowiązków zapomina o swoich potrzebach. Opieka nad małymi dziećmi nie pozostawia wiele wolnego czasu, lecz nie powinno się bagatelizować małych przyjemności, które mogą zająć tylko chwilę, a pozwolą nam poczuć się atrakcyjne.

Wysmuklona twarz w kilka minut

Nie musisz mieć wypełnionej kosmetyczki po brzegi, żeby wykonać profesjonalny makijaż. Obecnie dostępne są specjalne paletki do konturowania twarzy, które zawierają bronzer, rozświetlacz i róż do policzków w jednym. Wystarczy dobrać odpowiedni zestaw odcieni do koloru Twojej cery i możesz eksperymentować ze swoim wyglądem! Rozbudowane komplety kosmetyków tego typu oferuje drogeria Neness.pl. Za pomocą opisywanych palet z łatwością wyeksponujesz kości policzkowe i wysmuklisz twarz oraz podkreślisz wybrane partie twarzy.

Właściwie wykonany makijaż ma za zadanie wydobycie naszego piękna i ukrycie niechcianych mankamentów naszej urody. Jednym z kosmetyków, który zapewni nam preferowany kształt twarzy jest bronzer. Przy jego użyciu należy pamiętać o tym, że ciemne kolory wyszczuplają, natomiast jasne uwypuklają. Jeżeli pragniesz podkreślić kości policzkowe i skronie, użyj bronzera połyskującego.

Rozświetlacz natomiast pozwoli na uzyskanie promiennego wyglądu oraz przysłuży się korygowaniu kształtu twarzy. Nałożenie kosmetyku na odpowiednie miejsca potrafi efektywnie manipulować jej rysami. Aplikacja kosmetyku na kości policzkowe sprawia, że nadajemy im wypukłości, co doskonale równoważy się z nałożeniem niewielkiej ilości bronzera pod jej linią. Niektóre kobiety nakładają rozświetlacz wzdłuż linii nosa, aby go wyszczuplić, natomiast manipulacja nim w obszarze brody może wizualnie powiększyć nasze usta.

Właściwie wykonany makijaż powinien nie tylko podkreślać wybrane przez Ciebie partie twarzy, ale także dodawać jej świeżości i młodzieńczego wyglądu. Wykonując zatem swój make up’owy rytuał zaaplikuj odrobinę różu na policzki, dzięki czemu nabiorą one blasku. Połączenie wszystkich trzech składników palety zagwarantuje nam piorunujące wrażenie, dzięki uwydatnieniu naszego piękna i zachowaniu zarazem naturalności. Jak widać, warto czasem zajrzeć do drogerii, by sprawić sobie wielozadaniowe kosmetyki.

Makijaż permanentny niczym tatuaż na twarzy

Technika makijażu permanentnego przypomina sposób wykonywania tatuaży. Różnica opiera się na wprowadzeniu barwnika poprzez nakłucia skóry w pierwszym przypadku, natomiast w drugim – wydzierganie wybranego wzoru na skórze za pomocą specjalnej maszynki z igłą. Należy pamiętać, że contour make-up ma za zadanie, przede wszystkim, zatuszować niedoskonałości i skorygować wybrane partie twarzy. Można nim udoskonalić kształt ust – zharmonizować ich linię, powiększyć je lub wzmocnić ich czerwień.

Makijaż permanentny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cierpią na chroniczny brak czasu, co jest częstą przypadłością młodych mam. Dzięki trwałemu make up’owi twarz o poranku może wymagać tylko delikatnej korekty. Należy pamiętać, że zabieg ten przeprowadza się etapami. Aby uzyskać trwałości efektu, należy wykonać korektę po dwóch tygodniach od jego realizacji, co i tak jest mniejszym obciążeniem dziennego harmonogramu niż wycieczki do drogerii w poszukiwaniu nowych kosmetyków.

Podkreśl swoją urodę brwiami!

Brwi mają kluczowe znaczenie w nadaniu harmonii i charakteru naszym rysom twarzy. Wiele kobiet opiera swój makijaż głównie na pięknie wystylizowanych brwiach i lekko podkreślonych rzęsach. Jeśli jednak są one zbyt cienkie i jasne lub krzaczaste, można je samodzielnie wyprofilować w domu. Obecnie panuje moda na naturalne, ale też delikatnie wyregulowane brwi.

Odpowiedni kontur optycznie powiększa powiekę, a wyrazisty kolor włosków nadaje twarzy elegancki wygląd. Istnieje kilka metod malowania brwi w zależności od potrzeb. Podstawowym sposobem jest zwykłe ich podkreślenie i utrwalenie kształtu szczoteczką. Następnie zaleca się zaznaczenie konturu i wypełnienie go. W dalszej kolejności należy wyregulować brwi, nie zapominając oczywiście o zachowaniu ich gęstości.

Na rynku dostępne są również specjalne nakładki na brwi, które znacznie ułatwiają ich regulację. Na YouTube można znaleźć wiele filmików instruktażowych, znacząco pomagających w tej fazie pielęgnacji twarzy. Praktyka czyni mistrza, zatem im częściej będziemy realizować ten zabieg, tym sprawniej będziemy wykonywać go w przyszłości, co znacznie przyspieszy nasze domowe spa. A każda zaoszczędzona minuta jest dla młodej mamy na wagę złota.