Glamping w Kotlinie Kłodzkiej. Domki kopułowe i jurty na wynajem w Starej Morawie

Glamping to najnowszy trend turystyczny. Jego nazwa to zlepek dwóch słów – glamorous (czarujący, luksusowy) i camping. Są to oferty noclegowe proponujące komfortowe noclegi w połączeniu z bliskością natury. Jedno z takich malowniczych miejsc możemy znaleźć na Dolnym Śląsku, w małej miejscowości Stara Morawa. Przeczytaj artykuł i poznaj niecodzienny ośrodek wypoczynkowy 4 żywioły.

Ekologiczne jurty 

Nowoczesne jurty to budowle wzorowane na pierwotnych mongolskich i tureckich schronieniach. Konstrukcja i wnętrze zostały dostosowane jednak do dzisiejszych warunków. Są to budynki na planie koła, wykonane z ekologicznych materiałów, z poszanowaniem okolicznej flory i fauny. Okrągła forma jurt nie jest przypadkowa. Pozwala ona na głęboki i harmonijny relaks. Jest to doskonały wybór dla osób, które szukają kompleksowego odprężenia. Jurty wykonane zostały z ekologicznych materiałów, takich jak drewno jodłowe i wysokiej klasy bawełniane poszycie. Wnętrze jurt to ponad 30m2 przestrzeni użytkowej. Podzielona została na strefę wypoczynkową, aneks kuchenny z jadalnią oraz komfortową łazienkę z prysznicem. Jurty na wynajem stanowią miejsce noclegowe dla pięciu osób.

Domki kopułowe na wynajem

Nocleg w Starej Morawie to nie tylko jurty. Na terenie kompleksu 4 żywioły znajdziemy także domki kopułowe na wynajem. Choć różnią się nieco konstrukcją i wykonaniem – również pozwalają na urlop w okrągłej przestrzeni. Największą różnicą między domkami kopułowymi a jurtami jest sposób dopływu światła. W jurtach główną atrakcję stanowi świetlik – okrągłe okno dachowe. Dzięki niemu możemy podziwiać kopułę nieba z poziomu łóżka. W domkach kopułowych znajdziemy szklany trójkąt złożony z drzwi i okien. Pozwala on cieszyć się majestatycznym widokiem na góry z wnętrza domku.

Noclegi w Starej Morawie

Jurty i domki kopułowe na wynajem sprawdza się zarówno dla grup znajomych, par i rodzin. W okolicy znajdziemy moc atrakcji, które nadają się dla każdej grupy wiekowej. Warto wiedzieć, że noclegi w Starej Morawie, to bliskość zarówno gór i wody. W sąsiedztwie znajduje się zalew w Starej Morawie. Jest to ponad 5,5 ha powierzchni rekreacyjnej. Okolica słynie także z licznych szlaków górskich. Jest to rozrywka zarówno dla miłośników wycieczek pieszych i rowerowych. Szukasz glampingu na Dolnym Śląsku? Sprawdź ofertę ośrodka wypoczynkowego 4 żywioły: Domki kopułowe wynajem.