Kompletujemy wyprawkę dla „wiosennych” dzieci – o czym należy pamiętać, a z czego lepiej zrezygnować?

Jeśli termin porodu przypada na miesiące wiosenne, wielu rodziców ma problem, jaką wyprawkę wybrać dla dziecka. Co powinno się w niej znaleźć, czego nie może zabraknąć, a co będzie zbędne? Jest wiele pytań, wydatków nie brakuje, a chciałoby się je choć odrobinę ograniczyć. Czy jednak da się to zrobić?

Ubranka dziecięce od rodziny – postaw na dobry plan, aby wykorzystać jak najwięcej, kupuj ten na pierwszy okres życia w dwóch rozmiarach

Jeśli w rodzinie jest sporo dzieci, to może się nawet okazać, że ubranek dziecięcych wcale nie będzie trzeba dużo kupować. Do tego dochodzą jeszcze prezenty w postaci nowych ciuszków dla maluszka od rodziny i znajomych. Organizując baby shower warto przygotować listę, wzorem tej weselnej dzięki temu zyskasz sporo ubranek na różne etapy życia i będziesz wiedzieć, które trzeba będzie jeszcze dokupić. Ponieważ kupowanie ubranek jest sporą frajdą dla przyszłej mamy nie możesz całkowicie się jej wyzbyć. Jeśli chodzi o najmniejsze ubrania dla noworodka, najlepiej wybieraj te w dwóch rozmiarach, najmniejszym i tym pasującym na dziecko do 3 miesięcy. Może się okazać, że z pierwszych w ogóle nie skorzystasz. Gdy już na USG widać, że Twoje dziecko jest duże możesz mieć takie przypuszczenia. W takiej sytuacji jeszcze przed terminem porodu możesz sfotografować wszystkie najmniejsze ubranka, a następnie wystawić do sprzedaży. Wszak później nie będziesz mieć na to zupełnie czasu. W ten sposób odrobinę zaoszczędzisz. W wyprawce „wiosennych” dzieci nie może zabraknąć zarówno pajacyków, śpioszków, jak i kaftaników. O ile w przypadku maluchów urodzonych latem te pierwsze w najmniejszym rozmiarze można zredukować, tak w przypadku „wiosennych” dzieci powszechne jest ubieranie ich na tzw. cebulkę, zatem wszystko może się przydać.

Wózki wielofunkcyjne czy wózki typu gondole i spacerowe?

Niewątpliwie dobór wózka do wyprawki ma duże znaczenie. Jednak czy należy wybierać te wielofunkcyjne czy też gondole i spacerówki. Wiele zależy od Twojego budżetu, bowiem wózki wielofunkcyjne wcale nie muszą być ciężkie i trudne w składaniu. Jednak wiosennym dzieciom na samym początku wózki spacerowe się nie przydają, dlatego rekomendujemy wybór gondoli. W końcu dziecko będzie w nich jeździć przez około 8 do nawet 10 miesięcy życia, wszak wystarczy wybrać model, który będzie miał odpowiednio dużą i obszerną gondolę. Wózki spacerowe sprawdzają się gdy dziecko już stabilnie siedzi, a trzeba nadmienić, że w przypadku „wiosennych” dzieci trzeba będzie postawić na te wykonane z solidnego materiału z dużą budką, bowiem dziecko będzie mogło z nich korzystać, kolejną, nieraz kapryśną wiosną.

Fotelik samochodowy dla dziecka – absolutne must have dla każdego zmotoryzowanego rodzica

Już wiesz, że możesz zrezygnować z zakupu całej masy ubranek, jeśli rodzina hojnie Cię obdarzy, a także wózka spacerowego (oczywiście na samym początku). Na pewno jednak musisz zakupić fotelik samochodowy, bo bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. W tym przypadku możesz zaoszczędzić, wszak znajdziesz różne modele z kategorii 0+ , a te z kategorii mieszanej, jeśli są wyposażone we w specjalną wkładkę dla noworodka i niemowlaka, a można je rozłożyć do pozycji leżącej, także doskonale się sprawdzą. Na pewno jednak musisz dowiedzieć się czy fotelik pasuje do Twojego samochodu, zatem takiego zakupu nie należy planować na ostatnią chwilę.

Gadżety do „obsługi” dziecka – co się przyda, a co będzie zbędne?

Są jeszcze ta zwane gadżety. Bo kosmetyki pielęgnacyjne i pieluszki są raczej oczywistością, więc ich omawiać nie będziemy. Zatem co się przyda? Jeśli masz mało pokarmu to już od samego początku musisz zainwestować w dobrej jakości butelki ze smoczkiem przystosowanym dla maluszka. Zresztą zawsze się przydadzą, wszak możesz odciągnąć pokarm i wtedy rodzina także może zajmować się nowym członkiem rodziny. Zatem laktator również się przyda. Warto wybrać misia-szumisia, który dobrze wycisza dziecko. Niezbędna będzie mata monitorująca oddech dziecka.

Kompletowanie wyprawki dla wiosennego malucha, jak dla każdego innego jest pracochłonne. Z pewnych rzeczy możesz zrezygnować, jednak większość nie będzie przypadkowymi i zbędnymi wydatkami, o czym szybo się przekonasz.