Jak poradzić sobie z zanieczyszczonym powietrzem we własnym domu?

Jak poradzić sobie z zanieczyszczonym powietrzem we własnym domu?
Bardzo dużo osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że powietrze w naszych domach i mieszkaniach może być nawet kilka razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Dlaczego tak się dzieje? Jak powstaje – często opisywany ostatnio – smog? Co zrobić, aby zagwarantować sobie czyste powietrze we własnej nieruchomości?

Jak powstaje smog?

Trzeba wiedzieć, że smog powstaje na kilka sposobów. Mowa tutaj między innymi o wykorzystywaniu kotłów i pieców na paliwa stałe w domach wielorodzinnych oraz jednorodzinnych. Dużo osób korzysta również z instalacji starego typu. Do powstania smogu przyczynia się także nieodpowiednie używanie kotłów górnego spalania, a także używanie paliw charakteryzujących się niską jakością. Osoby, które wrzucają do pieca wszystko co popadnie też mają swoje „za uszami” w tym temacie.

Tej kwestii pod żadnym pozorem nie powinno się bagatelizować. Smog składający się między innymi z pyłów (takich jak choćby PM10 i PM2,5) może bardzo negatywnie działać na funkcjonowanie naszego organizmu. Osoby wdychające go nawet przez krótki czas mają między innymi stany zapalne, podrażnienia tchawicy, krtani czy spojówek itd. Wieloletnie wdychanie zanieczyszczonego powietrza prowadzi natomiast między innymi do raka płuc, raka zatok, nowotworów krtani czy gardła…

Co jednak smog ma wspólnego z powietrzem w naszym domu? Trzeba zaznaczyć, że zanieczyszczone powietrze dostaje się do środka nieruchomości, na przykład poprzez wentylację czy mikroszczeliny. Poza tym nawet zwykłe otwieranie drzwi oraz okien powodują powstanie tego problemu… Można zatem powiedzieć, że nie trzeba nawet wychodzić z własnego mieszkania, aby systematycznie wdychać bardzo szkodliwy smog…

Oczyszczacze powietrza Winix to doskonały sposób na Smog

Nic więc dziwnego, że dużo osób decyduje się na specjalne oczyszczacze powietrza np.: Winix. Dlaczego? Składa się na to kilka kwestii. Wszystkie modele marki Winix umożliwiają kilkuetapowe oczyszczanie powietrza. Wyposażone są w odpowiednie filtry (hepa H13 oraz filtr węglowy). Na uwagę zasługuje także jonizator PlasmaWave. Wytwarza on jony dodatnie oraz ujemne,  które wraz z wodą generują hydroksyle. To prowadzi do bardzo skutecznej eliminacji pyłów zawieszonych ,czyli smogu a także wirusów, bakterii czy rozmaitych związków chemicznych. Ponadto oferowane w sklepach oczyszczacze winix posiadają czujniki i sygnalizatory jakości powietrza oraz są przyjazne dla alergików i jednocześnie energooszczędne.