Pierwsza ciąża – jak się przygotować do narodzin?

Spodziewasz się pierwszego dziecka? Niewiedza na temat tego, co Cię czeka, zapewne jest dla Ciebie źródłem licznych wątpliwości. Nadmiar nowych obowiązków wydaje się bardzo obciążający? Pamiętaj – przed Tobą 9 wyjątkowych miesięcy, podczas których przy właściwej organizacji znajdziesz czas na odpowiednie przygotowanie się do narodzin swojej pociechy. Nie wahaj się również korzystać z pomocy innych osób – ginekologa, partnera, czy bliskich Ci kobiet: mamy, siostry lub przyjaciółki. Dzięki temu przed porodem dopniesz wszystko na przysłowiowy ostatni guzik.

Przygotowanie do narodzin dziecka – o czym trzeba pamiętać?

Jesteś w ciąży i oczekujesz pojawienia się na świecie pierworodnej pociechy? Aby jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy pod wieloma względami okres w Twoim życiu, musisz dokonać wielu zmian w dotychczasowych nawykach. Pozwoli Ci to nieco bardziej zadbać nie tylko o siebie, ale również o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Bardzo ważne jest chociażby zdrowe odżywianie się – należy sięgać po ekologiczne produkty i całkowicie zrezygnować z używek. Ponadto niezbędne jest kontrolowanie masy ciała, warto także suplementować kwas foliowy. Jednocześnie kobiety w ciąży nie powinny zapominać o regularnej aktywności fizycznej – ważne jednak, aby dopasować rodzaj wykonywanych ćwiczeń do swojego stanu i nie przeciążać się. Najlepiej, aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek treningów, skonsultować ten fakt z lekarzem prowadzącym. Rozwaga w ciąży jest bowiem najważniejsza. W trakcie ciąży należy również na bieżąco kompletować wyprawkę dla malucha.

Kalendarz ciąży – wsparcie dla każdej przyszłej mamy!

Zastanawiasz się, jakie zmiany będą wraz z upływem czasu zachodziły w trakcie ciąży – zarówno u Ciebie, jak i u Twojego dziecka? Twoją uwagę powinien przyciągnąć kalendarz ciąży Mustela! To sprawdzone źródło wiedzy na temat poszczególnych etapów ciąży. Lektura tych interesujących wpisów pozwoli Ci dowiedzieć się co nieco o zmianach, jakie zajdą w Twoim ciele, poznasz również najbardziej charakterystyczne objawy, które możesz odczuwać na tym etapie. Otrzymasz także zestaw informacji na temat badań, jakie powinnaś wtedy wykonać oraz sprawdzisz przebieg rozwoju dziecka. Cała ciąża jest tam szczegółowo opisana tydzień po tygodniu – od momentu zapłodnienia aż po sam poród. Już teraz zapoznaj się z tymi informacjami!

Przygotowanie do pierwszej ciąży – podsumowanie

Każda przyszła mama ma aż 9 miesięcy, aby pod wieloma aspektami przygotować się do narodzin swojego pierwszego dziecka. Zwykle w niedługim czasie po zapłodnieniu termin porodu wydaje się bardzo odległy, jednak warto naprawdę rzetelnie wykorzystać te 40 tygodni, aby nastawić się (nie tylko psychicznie) na powitanie na świecie nowego członka rodziny. W uzyskaniu takiego efektu pozwala stworzenie indywidualnego planu działania – najlepiej zrobić to już na początku ciąży, a potem konsekwentnie, krok po kroku go realizować. Dzięki temu ciężarna będzie gotowa na każdą ewentualność i uniknie niepotrzebnych stresów.

Źródło zdjęć: freepik.com