Różnica między zwykłym a internetowym sklepem z zegarkami

Panuję powszechne przekonanie, że sklepy internetowe coraz częściej odbierają klientów tradycyjnym sklepom stacjonarnym. I rzeczywiście już co trzeci Polak i co drugi Europejczyk deklaruje, że większość codziennych zakupów robi właśnie za pośrednictwem sieci. Jakie zatem zalety posiadają sklepy internetowe i dlaczego wygrywają rywalizacje z tradycyjnym handlem.

Cena i wybór zegarka

Na nieszczęście sprzedawców ze sklepów tradycyjnych, podstawowym kryterium, jakim kieruje się większość konsumentów, jest cena danego produktu. Nie inaczej jest w przypadku sklepów z zegarkami. Tym bardziej że o ile w przypadku drobnych zakupów oszczędności zostają skutecznie zjadane przez koszt przesyłki, to przy zakupie zegarka mogą sięgnąć kilkudziesięciu i więcej złotych. Cena dobrego zegarka zaczyna się bowiem od kilkuset złotych, a poszczególne modele kosztować mogą nawet kilka tysięcy złotych. Przy założeniu, że ceny w sklepach internetowych są statystycznie o dwadzieścia do trzydziestu procent niższe niż w sklepach stacjonarnych, to oszczędności dla przeciętnego klienta są tu naprawdę spore. Różnica w cenie wynika z faktu, że sprzedawcy w sieci nie ponoszą tych kosztów stałych, do których zmuszeni są tradycyjne punkty handlowe. Prowadząc sklep z zegarkami w Internecie, nie musimy ponosić comiesięcznych opłat wynikających z użytkowania danej powierzchni handlowej. Nie musimy utrzymywać magazynu oraz posiadać każdego oferowanego produktu fizycznie w sprzedaży. Czas pomiędzy zamówieniem, a jego realizacją pozwala sprzedawcy internetowemu, nabyć dany model zegarka dopiero wtedy, kiedy ma pewność, że pieniądze które zainwestuje, zwrócą się w najbliższej przyszłości. Atutem sklepów internetowych jest też szerszy asortymentu. Ponieważ sprzedawca w sieci nie musi posiadać każdego zegarka fizycznie w magazynie, to może umieścić dowolną ofertę sprzedaży, pod warunkiem, że wie gdzie dany model kupić i zna okres czasowy, jaki upłynie od zamówienia do realizacji i dostawy. Efektem w poszczególnych sklepach internetowych możemy przejrzeć całą gamę produktów, które gdybyśmy chcieli obejrzeć w sklepie stacjonarnym, to wymagałoby to od nas zwiedzenia kilku lub kilkunastu placówek.

Wygoda zakupów

Drugim powodem, dla którego wielu konsumentów wybiera sklepy internetowe, jest komfort wyboru. Zegarek jest produktem stosunkowo drogim a czasem potrafi nawet kosztować fortunę, a decyzja o jego zakupie powinna być przemyślana i rozważna. Idąc do sklepu, musimy się albo merytorycznie przygotować do zakupu lub też liczyć na profesjonalne przygotowanie sprzedawcy. Na samą decyzję o zakupie mamy kilka lub kilkanaście minut i w tak krótkim czasie musimy zdecydować czy chcemy kupić, czy też nie, dany zegarek. W sklepie internetowym nikt nie wymaga od nas podjęcia natychmiastowej decyzji, a na zapoznanie się z daną ofertą mamy tyle czasu ile chcemy. Możemy dowolnie porównać poszczególne oferty, wybierając tą, która będzie dla nas najkorzystniejsza ze względu na jakość zegarka lub jego cenę.

Bezpieczeństwo

To, co wielu z nas zniechęca nadal do zakupów w sieci, to bezpieczeństwo zakupów i pewność, że otrzymamy produkt, za który zapłaciliśmy. W sklepie stacjonarnym sprawa jest stosunkowo jasna. Zegarek możemy dotknąć, przymierzyć i ostatecznie zakupić. W sklepie internetowym pierwszy kontakt z zegarkiem mamy dopiero po tym, jak odwiedzi nas kurier z paczką. Dlatego właśnie wiele osób obawia się, że zamiast zegarka o określonych parametrach dostaną produkt, którego nie chcieli lub zostaną po prostu oszukani. Receptą na nieuczciwych sprzedawców jest jednak zachowanie podstawowych zasad ostrożności i staranne wczytanie się w regulamin zakupów

Więcej o zegarkach w Internecie na blogu http://drewnianezegarki.com.pl