Zdrowa dieta dziecka

Nasze pociechy w wieku szkolnym wymagają szczególnej troski. Sposób ich żywienia powinien być zróżnicowany, a dieta – zbilansowana. Pożywny posiłek w ciągu dnia to ważny element całodziennego jadłospisu, dlatego warto pamiętać o spakowaniu dziecku zdrowego lunchboxa do szkoły. Jednym z jego elementów mogą być pożywne bo bogate w białko serki Danio, które urozmaicą posiłek i dodadzą do niego porcję białka. Kompleksowe podejście do żywienia zapewni dzieciom odpowiedni, zdrowy rozwój.

Szkolna przerwa to najlepszy moment na taką przekąskę, dlatego warto dbać, by w pudełku śniadaniowym naszej pociechy znalazły się same pożywne produkty. Szczególnie należy się skupić na tych, które dziecko lubi – dzięki temu będziemy mieli pewność, że posiłek będzie nie tylko zdrowy, ale i apetyczny. Przygotowanie takiego śniadania nie jest skomplikowane.

Pożywny posiłek

Dieta ma ogromny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na samopoczucie. Dotyczy to i dorosłych, i dzieci, które wymagają szczególnej opieki – w końcu muszą mieć energię na poznawanie świata i przyswajanie wiedzy! W gestii rodzica leży zatem zadbanie o prawidłowe zbilansowanie posiłków pociechy. Przekąski do szkoły powinny zawierać propozycje z różnych grup żywności. Priorytetowo należy podejść do:

  • warzyw i owoców,
  • orzechów i pestek,
  • produktów mlecznych (najlepiej wybierać te, które nie wymagają stałego przechowywania w niskich temperaturach, np. serek Danio o smaku waniliowym w saszetce może pozostać poza lodówką nawet do 6 godzin),
  • produktów zbożowych.

Czego należy unikać, komponując posiłki przeznaczone dla dzieci? Dużych ilości przypraw pikantnych oraz intensywnych w smaku, a także soli i cukru, ponieważ mogą one negatywnie wpłynąć na układ pokarmowy jeszcze młodego organizmu.

Wartościowe propozycje na wzbogacenie diety dziecka

Szkolne dni to kulinarne wyzwanie. Jak pogodzić naukę z prawidłowym żywieniem, gdy dziecko ze sobą może wziąć tylko lunchbox? To proste – wspólnie przygotowywać posiłki dla naszej pociechy, uwzględniając jego opinie i upodobania. Warto słuchać dziecka w kwestiach żywieniowych, gdyż dzięki temu unikniemy grymasów i damy mu poczucie, że naprawdę nam zależy na wysłuchaniu tego, co ma do powiedzenia. Zbilansowana dieta skomponowana wspólnie z dzieckiem to świetne rozwiązanie. Jeśli nie wiesz, jakie posiłki przypadną do gustu młodemu podniebieniu, a jednocześnie spełnią warunek pożywności, sprawdź nasze propozycje na stronie: danio.com.pl/przepisy. Znajdziesz wśród nich przepisy na:

  • domową granolę z serkiem o smaku waniliowym,
  • jaglankę z pomarańczami i orzechami.
  • puszyste placki z serkiem o smaku waniliowym,
  • gęsty koktajl z bananem, szpinakiem i awokado.

Najwyższa pora obalić mit, że zdrowa dieta dziecka jest sprawą skomplikowaną i czasochłonną. Kilkanaście minut w pełni wystarczy, by przygotować maluchowi pożywne i smaczne drugie śniadanie. Przekąski do szkoły to naprawdę dziecinnie prosta rzecz! Już dziś zacznij planować dziecięce menu, które zadowoli podniebienia nawet najbardziej wymagających dzieci.