Dekoracja salonu: Obrazy na ściany.

Doskonałym sposobem na dopełnienie aranżacji wnętrza jest wprowadzenie do niego obrazów. Ozdobią one ścianę i sprawią, że będzie prezentowała się w niezwykle atrakcyjny sposób. Pomieszczenie nabierze nowego, lepszego charakteru, jeżeli obrazy na ściany zostaną we właściwy sposób dobrane. Dobrym miejscem na ich zawieszenie jest salon.

Dodatki do wnętrza

Dobrym sposobem na to, aby pięknie wypełnić przestrzeń jest wprowadzenie do wnętrza dodatków. Mogą to być obrazy na ściany do salonu. Często nadają one ostateczny charakter pomieszczeniu i sprawiają, że zostaje ono w idealny sposób wypełnione.

Obrazy jako dodatki do wnętrza

Obrazy już nie kojarzą się jedynie z klasycznymi, przewidywalnymi wnętrzami. Obecnie wprowadzane są do nowoczesnych, często awangardowych salonów. Obecnie nie ma żadnych problemów z nabyciem obrazu, który będzie pasował do aranżacji naszego wnętrza. Głównie dlatego, że są one dostępne nie tylko w galeriach sztuki, ale także w centrach handlowych i sklepach z dekoracją wnętrz. Wybór jest tak duży, że każdy będzie w stanie znaleźć obraz spełniający jego oczekiwania. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego obrazu pasującego do aranżacji wnętrza, warto skorzystać z pomocy architekta. Przedstawi nam kilka propozycji obrazów idealnie pasujących do naszej przestrzeni.

Dobór obrazu do stylu wnętrza

Podstawowym sposobem doboru obrazu do wnętrza jest ustalenie tego, w jakim stylu ono powstaje. Gdy już to ustalimy, należy zdecydować w jakim miejscu obraz zawiśnie. W salonie obrazu najczęściej wiesza się nad kanapą. Jeżeli salon jest połączony z jadalnią, to właśnie to drugie pomieszczenie jest idealnym miejscem na zawieszenie obrazu. Jeżeli zdecydujesz się na zakup obrazu nowoczesnego, z powodzeniem można będzie go umieścić we wnętrzu minimalistycznym, loftowym, skandynawskim lub klasycznym. Paleta możliwości jest więc naprawdę duża. Takie obrazy są najczęściej wybierane, ponieważ to dzięki nim można przepięknie ozdobić wnętrze. Nie ma również większych problemów z dopasowaniem obrazu do tworzonej przestrzeni.