Jak dbać o białe firanki?

Produktów do prania firanek na rynku znajdziemy bez liku. Jakie produkty wybrać, aby firanki cieszyły oko nieskazitelną bielą przez długi czas? Sprawdź nasze sposoby!

Powiew świeżości w całym domu

Znasz to przyjemne uczucie, kiedy wchodzisz do pokoju, w którym na karniszach wiszą świeżo wyprane firanki a okna są umyte bez ani jednej smugi? Aż chce się tam być!

Aby osiągnąć ten efekt, niezbędne jest poświęcenie czasu i energii – ale przyznaj, że warto.

Zadbaj o nieskazitelną biel firanek

Do prania i czyszczenia białych firanek poleca się specjalne środki  takie jak krochmal, sól a nawet sodę oczyszczoną. Warto jednak zainwestować w proste i niezawodne środki piorące, które zaoszczędzą Twój czas i pieniądze. Jeśli Twoje firanki nabrały szarawego odcienia, możesz potraktować je specjalnym proszkiem do prania firan – Dalli Evidur, który przywróci im nieskazitelną, czystą biel. Proszek zawiera związki wybielające na bazie tlenu, dzięki którym nie musisz używać dodatkowych substancji chemicznych do uzyskania wyjściowej bieli.

Jak zachować czystość firan przez długi czas?

Powiedzmy sobie szczerze, firanek ani zasłon nie pierzemy z tą samą częstotliwościa co ubrania. Zazwyczaj robimy to kilka razy do roku – przed świętami, ważnymi okazjami, zjazdami rodzinnymi czy na przykład z nadejściem wiosny. Jeśli chcesz zachować firany w czystym stanie na kilka miesięcy, użyj specjalnego płynu do płukania firan typu Dalli Evidur, który zapobiega osadzaniu się brudu i zapewnia świeży zapach oraz trwałość kształtu firan przez długi czas.

Jak prasować białe firanki?

Świeżo wyprane firanki przed założeniem na karnisz warto wyprasować i nadać im prosty kształt. Pamiętaj żeby temperatura nie była zbyt wysoka, szczególnie jeśli Twoje firanki są wykonane z delikatnej tkaniny – wówczas łatwo o przypalenie. Nie musimy Cię uświadamiać, że firanka z wypaloną dziurą nadaje się już tylko do kosza? No właśnie dlatego lepiej uważać! Do prasowania użyj Dalli Duo – Krochmal W Sprayu, który krochmali i utrwala włókno.

Artykuł powstał przy współpracy z: https://laboratoriumpanidomu.pl