Prezent dla chłopca 10 lat – pomysły na zabawki, gry i gadżety

10 lat to powód do dumy! Podarunek z tej okazji musi być wyjątkowy. Chłopcy w tym wieku są jeszcze bardziej aktywni, lubią towarzystwo rówieśników i chętnie poznają nowe rzeczy. Dlatego prezent dla chłopca w wieku 10 lat powinien zapewnić mu nie tylko dobrą zabawę, ale też wpływać na jego kreatywność. Poniżej znajdziesz kilka propozycji trafionego podarunku.

Pomysł na prezent dla chłopca wieku 10 lat

Chociaż jest to początek skomplikowanego okresu dojrzewania 10-latek nadal myśli głównie o zabawie. I choć w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się gry elektroniczne na komputery i konsole, chłopiec w tym wieku rośnie w siłę, poprawia szybkość i uwielbia ruch. Jego autorytetem jest tata, który zawsze podejmuje mądre decyzje, jest o wiele silniejszy, potrafi wszystko naprawić i świetnie gra w piłkę. Jest superbohaterem w domowych warunkach, dlatego chłopiec coraz częściej podpatruje, co jego tatuś robi w warsztacie lub garażu.

Aby sprawić obdarowanemu radość, gadżety dla chłopca w wieku 10 lat muszą zapewniać dużo adrenaliny i jednocześnie uczyć rzeczy, które wykonuje jego tata. Dobrym pomysłem będzie zdalnie sterowany samochód, który nie tylko będzie jeździł świetnie po dywanie lub panelach, ale też poradzi sobie na chodniku i w trawie. Takie zabawki muszą wytrzymywać najtrudniejsze warunki, bo trasy wybierane przez 10-latka nie należą do łatwych. On chce jechać szybciej i dalej.

W przypadku 10-letniego chłopca warto zadbać też o zestaw gier lub zabawek, które nie tylko będzie mógł w stanie rozpracować samodzielnie, ale także umożliwi zabawę z tatą. Wspólne budowanie torów przeszkód dla sterowanych samochodów jest genialnym zajęciem. Co więcej, można pokusić się też o gotowe zestawy wyścigowe ze skoczniami, samochodzikami i torami, które można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach.

Kreatywny prezent dla chłopca w wieku 10 lat

Jeżeli chłopiec widzi, jak jego tata majsterkuje, on prawdopodobnie też będzie chciał to robić. Oczywiście nie można sprawić dziecku prawdziwych elektronarzędzi, ale istnieje wiele dostosowanych dla dziecka akcesoriów, którymi może wykonywać wiele domowych „prac”. Taka poręczna walizeczka ze śrubokrętem, kluczem francuskim, kluczami oczkowymi, metrówką i ołówkiem będzie świetnym rozwiązaniem na prezent na urodziny dla chłopca, który skończył 10 lat. Będzie mógł chodzić wszędzie tam, gdzie jego tata i bawić się w komplikowane naprawy. W ten sposób nauczy się też wykorzystywania narzędzi w praktyce, cierpliwości i odpowiedniego rozwiązywania problemów. Jest to bardzo przydatne, szczególnie że w wieku 10 lat chłopcy zaczynają wdawać się w konflikty między rówieśnikami.

Oczywiście to nie wszystkie propozycje. Kolejnym świetnym prezentem dla 10-letniego chłopca są maszyny budowlane. Budowa, transport, wyburzanie to domena chłopców, którzy mają niezwykle rozwiniętą wyobraźnię. Nie można też zapomnieć o bohaterach filmów i gier. Aby upewnić się, co spodoba się takiemu chłopcu, sprawdź, w co lubi grać. Wybór prezentu nie jest łatwy, szczególnie że w wieku 10 lat chłopcy powoli rozpoczynają proces wkraczania w dorastanie.