Okulary przeciwsłoneczne – modny dodatek i ważna ochrona

Okulary przeciwsłoneczne są najważniejszym dodatkiem w sezonie letnim. Wygląda się w nich modnie, seksownie, oryginalnie. Jak wybrać najlepszy model dla siebie?

Zdrowie jest najważniejsze!

Zanim wybierzesz dla siebie okulary, przede wszystkim sprawdź, czy mają odpowiednio mocne filtry UV. Rażące promienie słoneczne są wyjątkowo irytujące. Osłaniając przed nimi oczy, rozszerzamy źrenicę, dlatego musimy uważać, by nie uszkodzić sobie wzroku. Tańsze okulary, kupowane w sklepach z ubraniami, na wakacjach itp., najczęściej mają bardzo słabe filtry lub nie mają ich wcale. Nie narażaj swojego zdrowia! Lepiej zainwestować w droższe, profesjonalne modele.

Elegancko czy oryginalnie?

Lato jest najpiękniejszą porą roku. Wszyscy pokazują więcej ciała, chcą pięknie i atrakcyjnie wyglądać. Okulary przeciwsłoneczne mogą być wyrazistą ozdobą. Jeśli cenisz sobie elegancję, postaw na proste, klasyczne modele. Uniwersalne projekty będą pasowały do większości stylizacji, więc jeśli zakup profesjonalnych okularów jest dla ciebie dużym wydatkiem, postaw na taki model, który będzie pasował na co dzień. Jeśli zaś masz większy budżet, albo jesteś po prostu nosisz się bardziej fantazyjnie – zaszalej! Odważne kolory i kształty sprawią, że wyróżnisz się z tłumu.

Dla oczu, więc do twarzy

Niektórzy mają kłopoty z dobraniem odpowiedniego fasonu. Najważniejszym kryterium jest kształt twarzy. Do każdego typu twarzy pasują okulary w innym kształcie. Twarze kanciaste, o ostrzejszych rysach dobrze wyglądają w okrąglejszych oprawkach. Osoby o owalnych rysach, które z kolei chcą wyostrzyć swoje rysy, powinny przymierzyć te w kwadratowych kształtach. Odpowiednio węższe, delikatniejsze modele wyszczuplają optycznie. Jeśli masz kłopot z oceną, jaki masz kształt twarzy lub nie wiesz, w jakim modelu będzie ci dobrze, poproś o pomoc osobę z obsługi w profesjonalnym sklepie optycznym.

Okulary przeciwsłoneczne są obowiązkowym elementem wyposażenia na letni sezon. Nie traktuj ich pobłażliwie. Pięknie dobrane, markowe, kupione w dobrym sklepie staną się twoim ulubionym gadżetem.