Idealny prezent świąteczny dla noworodka

Okres przedświąteczny to czas, gdy prawie każdy z nas rusza na zakupy. Szukamy dla naszych bliskich ciekawych prezentów, które sprawią im jak największą radość.

O ile jednak jesteśmy w stanie w miarę łatwo dobrać upominki dla współmałżonka, rodziców lub dziadków, to już w przypadku dzieci często pojawia się szereg wątpliwości, jaki prezent będzie najodpowiedniejszy. Trudności rosną zwłaszcza wtedy, gdy mamy kupić świąteczny prezent dla noworodka.

Jakie prezenty mogą się przydać dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia? W dzisiejszym tekście zaprezentujemy kilka propozycji.

Upominki praktyczne – niezmiernie wygodne rozwiązanie

Przyjście na świat dziecka wiąże się dla świeżo upieczonych rodziców z wieloma wydatkami. Najpierw trzeba kupić wyprawkę, później kolejne praktyczne przedmioty codziennego użytku.

Wiele osób z tego też względu decyduje się kupić jako prezent jakiś praktyczny drobiazg. Można wybrać ubranka, których spory wybór znajdziemy sklepach. Warto pomyśleć o tym, by kupić nieco większy rozmiar. Maluchy w pierwszych miesiącach życia rosną przecież jak na drożdżach.

Innym rozwiązaniem jest zakup kosmetyków do codziennej pielęgnacji. W tej kwestii warto jednak poradzić się rodziców, jakich produktów używają, aby mieć pewność, że wręczymy coś naprawdę przydatnego.

Zabawki dla noworodków – czy tak małe dzieci się bawią?

Teoretycznie naturalnym pomysłem na prezent dla dziecka jest zabawka. Czy jednak taki prezent sprawi radość maluchowi w pierwszych miesiącach życia? Wszystko zależy od tego, jaką zabawkę wybierzemy. Spory wybór mocno zróżnicowanych produktów można znaleźć na stronie: https://www.wozki-foteliki.pl, pełnej pięknych i bezpiecznych prezentów.

Dla najmłodszych dzieci można kupić karuzelkę lub inną zabawkę, zawieszaną nad głową nowego członka rodziny. W momencie gdy dziecko przez całe dnie wpatruje się w sufit, będzie to dla niego miła odmiana. Dla dzieci od 2.-3. miesiąca życia warto wybrać karuzelki z pozytywką.

Innym typem zabawki, powszechnie kojarzonymi z noworodkami, są grzechotki. Dla dzieci w pierwszych miesiącach życia najlepiej wybrać jednoelementowe i miękkie modele, które można włożyć maluchowi do rączki i mieć pewność, że nie zrobi sobie krzywdy. Stawiajmy na produkty z gładkiego tworzywa, prostego do utrzymania w czystości. Pluszowe grzechotki nie sprawdzają się u maluchów, które nauczyły się wkładać wszystko do buzi. Są bowiem niezbyt higieniczne.

Dla dzieci, które zaczynają ząbkować świetnym prezentem jest gryzaczek. Niektóre modele łączą funkcję gryzaka z grzechotką. Dostępne na rynku produkty wyróżniają się pięknymi kolorami i kształtami, dzięki czemu na pewno zyskają sympatię małych odkrywców.

W pierwszych miesiącach życia centrum dziennej zabawy może się stać dla malucha mata edukacyjna. Najczęściej wiąże się to jednak z dość dużym wydatkiem, warto zatem wcześniej skonsultować się z rodzicami dziecka, aby mieć pewność, że będzie ona mile widziana oraz oraz że znajdą miejsce, aby ją rozłożyć.

Prezent dla maluchów – wsparcie rozwoju i funkcjonalność

Dla najmłodszych dzieci najlepiej sprawdzają się praktyczne upominki. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być one przy tym estetyczne. Stawiajmy na zabawki wspierające rozwój dziecka oraz akcesoria, które przydają się do pielęgnacji. Na bardziej rozbudowane prezenty naprawdę przyjdzie jeszcze czas.