OBÓZ TANECZNY

Taniec ma bardzo wiele zalet, przede wszystkim tych zdrowotnych. Tańcząc, możemy spalić nadmierne kalorię, poprawić swoją sylwetkę, wzmocnić mięśnie oraz zmniejszyć poziom stresu. Nie ma znaczenia czy to jest taniec klasyczny, rozrywkowy, taniec uliczny czy też spektaklowy – każdy z nich zawsze wywołuje ogromne emocje.

Obóz taneczny to bardzo ciekawy pomysł na wakacje. Odnajdą się tu i małe dzieci, i uczniowie podstawówki, i młodzież. Są różne grupy i wyjazdy, dlatego każdy odnajdzie tu to, czego szuka – od tańca ogólnego, po towarzyski czy jazzowy.

Praktycznie każde biuro podróży posiada ofertę obozu tanecznego. Jednak większość tych ofert różni się zdecydowanie od siebie. Są oferty takie, które stawiają przede wszystkim na naukę tańca. Zajęcia na takim obozie tanecznym prowadzone są przez profesjonalistów. W programie takiego obozu tanecznego jest zazwyczaj bardzo mało zajęć rekreacyjnych i wycieczek, a dużo tańca. Są to zwykle oferty dla starszej młodzieży. Poziom bardzo często na takich obozach tanecznych zaczyna się od średnio zaawansowanego. Pozostałe oferty obozów tanecznych, jakie oferują biura podróży to wyjazdy bardziej rekreacyjne, dla początkujących albo podstawowych osób.  W tych ofertach codziennie jest około trzech – czterech godzin nauki tańca, a pozostały czas przeznaczy jest na zajęcia rekreacyjne i wycieczki. Takie programy obozu tanecznego są świetne dla dzieci, które taniec traktują jako rozrywkę albo chcą się przygotować, aby za rok pojechać na obozu taneczny na wyższym poziomie.

Obóz taneczny może zawierać mniej lub więcej tańca, ale także może być organizowany nad morzem, nad jeziorem a także w górach. Odbywać może się w każdym regionie Polski. Na który się jednak zdecydować?

Nad jeziorem jest bardzo dużo miejsca, przestrzeni. Obiekty są bardzo duże i mają wielkie sale taneczne z lustrami. Może to być super miejsce na zajęcia taneczne. Nad morzem jest co prawda niekiedy mniej przestrzeni, jest bardziej tłoczno, ale jest możliwość organizacji tańca ulicznego czy na plaży. Na obozach organizowanych nad morzem podczas występów na molo, plaży można szybko stać się popularnym. Nadmorska publiczność potrafi „wyłapać” młode talenty. Obóz taneczny w górach przeplata się przeważnie o zajęcia taneczne i rekreacyjne. Organizowany jest tam zwykle obóz taneczny dla początkujących. Wybór lokalizacji obozu tanecznego zależy od indywidualnych potrzeb. Warto dobrze przemyśleć swój wybór.

Czy warto pojechać na obóz taneczny? Zdecydowanie tak! Można się tu bardzo dużo nauczyć i naprawdę podszlifować swój talent. Dodatkowo na wyjazd na obóz taneczny decyduje się bardzo dużo dzieci i młodzieży, co sprawia, że nie ma tam czasu na nudę.

Obóz taneczny (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/taneczne/) to miejsce, gdzie rodzą się często przyjaźnie, które trwają przez całe życie. Nie ma nic piękniejszego niż spędzenie wakacji na obozie tanecznym wśród osób, które mają te same pasje. Niebagatelne znaczenie ma też to, że uczestnicy spędzają czas w ruchu, w radosnych pląsach przy muzyce, a to powoduje odstresowanie się, oderwanie od problemów życia codziennego i doskonały trening fizyczny dla całego ciała. To bardzo ważny powód, dla którego naprawdę warto pojechać na obóz taneczny – bez względu na wiek czy poziom zaawansowania.