Potrzebujesz pomocy w gabinecie? Zacznij od sprawnego zarządzania

Otwarcie gabinetu fizjoterapeutycznego wiąże się bardzo dużymi kosztami. Początki bywają trudne, warto więc dobrze przemyśleć wszystkie wydatki i zainwestować w to, co najpotrzebniejsze!

Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze w pracy jest dobre zarządzanie czasem i ludźmi. Te dwa czynniki mają ogromny wpływ na nasz sukces. Jakimi narzędziami wesprzeć gabinet aby wszystko działało dobrze i sprawnie? Odpowiedź jest prosta – z pomocą przychodzi program do gabinetu fizjoterapeuty.

Zarządzanie  kalendarzem

Przejrzysty grafik, poukładane wizyty, możliwość edycji online. System pozwala na sprawne zarządzanie kalendarzem z dowolnego miejsca na ziemi. Kalendarz dostępny jest online, dlatego wszystkie zmiany, które wprowadza terapeuta czy recepcjonista, pojawiają się w nim natychmiast. Dostęp do terminarza mają oczywiście wszyscy pracownicy. Dzięki temu każdy wie, co, gdzie kiedy i o której, a dodatkowo brak tu chaosu i miliona poprawek i skreśleń.

Zarządzanie pacjentami

System daje możliwość prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Każdy pacjent posiada swoją własną kartę, w której widnieje cała historia choroby, poprzednie zabiegi, zalecenia, leki, zdjęcia etc. Nie ma tutaj mowy o lukach w dokumentach czy problemach ze znalezieniem opisu sprzed roku. Wszystko w jednym miejscu, dostępne zawsze i wszędzie. Dodatkowym atutem jest możliwość włączenia automatycznych przypomnień o wizytach – tak, by pacjent dostawał wiadomość o zbliżającym się terminie na 24h wcześniej.

Zarządzanie magazynem

Należy pamiętać, że gabinet fizjoterapeuty to nie tylko ludzie i sprzęt znajdujący się na sali. To także całe zaplecze, narzędzia jednorazowego użytku, środki do dezynfekcji. Aby utrzymać porządek i w tym obszarze należy prowadzić dokładną ewidencję. Dobry program do gabinetu fizjoterapeuty daje możliwość kontrolowania stanów magazynowych i wprowadzania wszystkich nowych dostaw. Dzięki temu nigdy nie zaskoczy nas brak rękawiczek, jednorazowych prześcieradeł czy innych przedmiotów niezbędnych do wykonywania zabiegów.