Poznaj zalety karmienia piersią!

Idealnie zbilansowany pokarm dla Twojego dziecka znajduje się w Twoim organizmie! Ciało kobiety jest niesamowitą fabryką, która jest w stanie wyprodukować idealne mleko dla Twojej pociechy. Poznaj zalety z karmienia piersią.

Już w trakcie ciąży powinnaś w odpowiedni sposób przygotować się do procesu karmienia piersią. Pewnie przeczytałaś już bardzo wiele poradników, jednak pamiętaj o tym, aby być gotową nad wszystko po porodzie swojego dziecka. Do szpitala zabierz ze sobą specjalną odzież do karmienia. Dzięki temu podczas całego procesu będziesz czuć się komfortowo. Jest to istotne szczególnie na początku, tuż po narodzinach. Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłaś się w ubrania do karmienia, odwiedź sklep internetowy Koszulove. Tam znajdziesz ogromny wybór różnego rodzaju ubrań, które mogą okazać się przydatne podczas karmienia niemowlaka.

Zaspokoi wszystkie potrzeby

Organizm matki produkuje mleko, które jest w idealny sposób zbilansowane. Skład jest tak naprawdę skrojony na miarę potrzeb konkretnego niemowlęcia. To właśnie w pokarmie znajdują się lekkostrawne białka, ale również bardzo potrzebne węglowodany, tłuszcze, a także niezbędne przeciwciała… Można tak wymieniać bez końca, ponieważ mleko matki to prawdziwa skarbnica bardzo ważnych dla rozwoju dziecka składników odżywczych. To właśnie dzięki nim niemowlak może się w odpowiedni sposób rozwijać i rosnąć.

Cały czas się zmienia

Bardzo istotnym elementem jest to, że skład mleka matki cały czas się zmienia i dostosowuje do warunków, które panują na zewnątrz! Jeżeli jest epidemia jakiejś choroby, a kobieta już ją przeszła, w pokarmie mogą pojawić się specjalne przeciwciała, które ochronią maleństwo przed zachorowaniem. Żadne mleko, które można znaleźć na sklepowej półce nie zastąpi tego doskonałego, matczynego pokarmu. Nie ma takiej możliwości, ponieważ, tak jak zostało wyżej wspomniane, pokarm cały czas się zmienia. Na początku mleko jest bardziej wodniste, ponieważ dziecko nie potrzebuje tak wielu składników odżywczych, dopiero później staje się bardziej kaloryczne. Ważne jest również to, że samo ssanie piersi przez dziecko wzmacnia laktację. To oznacza, że organizm matki będzie produkować tyle pokarmu, ile potrzebuje niemowlę. Pamiętajmy również o tym, że spożywanie naturalnego mleka matki jest bardzo ważne w przypadku dzieci, które posiadają wrodzone ryzyko alergii. Jeśli noworodek spożyje tak zwaną siarę w pierwszej godzinie od porodu, na jego błonie śluzowej powstanie specjalny filtr ochronny.