Mojżeszowy kosz dla noworodka, czy warto?

Pierwsze dni, a nawet miesiące życia dziecka to zawsze czas wymagający dla rodziców. Dlaczego? Bo malec przede wszystkim potrzebuje poczucia silnej bliskości i ciepła, które to między innymi mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Zatem dziecko chce być zawsze blisko rodzica. Dodatkowo sami rodzice czują się pewniej, gdy mają swoją pociechę „na oku”.

Bardzo pomocny będzie tu właśnie kosz Mojżesza. Dlaczego? Łóżeczko Mojżesza ma niewielkie, przypominające gondolę wózka rozmiary, które bardzo odpowiadają małemu dziecku nielubiącemu dużych przestrzeni. W koszu niemowlak czuje się po prostu bezpieczne. Dodatkowo wiele koszy posiada rozkładaną budkę, która chroni przed światłem czy ciągłym ruchem otoczenia, a dzięki temu malec śpi spokojniej.

Kolejną niewątpliwą zaletą, jaką posiada ten lekki kosz dla noworodka to możliwość ustawienia go dosłownie w każdym miejscu – na podłodze, kanapie, łóżku a nawet w ogródku. Dzięki temu może on stać zawsze tam, gdzie jest rodzic, który w każdej chwili może zerknąć i sprawdzić, jak ma się jego pociecha.

Kosz dla niemowlaka to też pierwsze łóżeczko dla dziecka do 6 miesiąca życia. Ustawiony przy łóżku rodziców zapewnia im możliwość czuwania nad maluchem i ułatwia nocne karmienie. Łóżeczko Mojżesza uczy dziecko spać we własnym łóżku dając mu jednocześnie poczucie bliskości rodzica. Rodzice natomiast nie muszą się bać, że podczas snu przygniotą śpiące w ich łóżku dziecko.

Kosz dla niemowlaka występuje w różnych modelach – z budką i bez, wiklinowy, palmowy czy wykonany ze sztywnej, formowanej powłoki. Niezależnie jednak od materiału zawsze jest lekki i poręczny.

Pamiętać jednak należy, że sam kosz to nie wszystko. Aby dziecku było wygodnie i komfortowo konieczny jest wybór odpowiedniego materaca. Jaki materac zatem wybrać? Przede wszystkim powinien być owalny jak do gondoli i mieć odpowiedni rozmiar. Dodatkowo najlepsze materace są antyalergiczne i nie posiadają szkodliwej dla skóry dziecka chemii czy lateksu. Warto też zwrócić uwagę, by materac posiadał zdejmowany pokrowiec z możliwością prania w pralce.

Ciekawą propozycją są materace dwustronne. Tu jedna, letnia strona zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, czyli chłodzenie ciała natomiast druga to materac piankowy, który gwarantuje utrzymanie ciepła.

Materac powinien być wysokogatunkowy, dobrze wyprofilowany i tym samym neutralny dla dopiero kształtującego się kręgosłupa dziecka. Decydując się na to, jaki materac wybrać dobrze też zwrócić uwagę, by tworzące go materiały zapewniały odpowiednią wentylacje dzięki czemu dziecko nie będzie się nadmiernie pocić.

Gdzie szukać materacy? Warto sprawdzić na przykład ofertę sklepu Krainadladziecka.pl. Znajduje się tu bogata oferta i dokładne opisy produktów, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, jaki materac wybrać. Dodatkowo pokrowce materacy dostępnych w Krainie dziecka posiadają ekstrakt z aloesu, który łagodzi podrażnienia i zapalenia skóry.

Czy warto zatem zdecydować się na mojżeszowy kosz dla noworodka? Na pewno tak, bo to bardzo komfortowe rozwiązanie zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka, które zyskuje przytulne miejsce do wypoczynku a wraz z dobrym materacem także bardzo wygodne miejsce do snu.