Pianka, krem czy wosk do depilacji – co wybrać?

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą maszynki do golenia lub kremu to bezbolesna i szybka metoda depilacji. Nie przynosi ona jednak trwałych efektów, dlatego osoby, które chcą cieszyć się gładką skórą dłużej, mogą skorzystać z wosku. Wosk do depilacji pozwala usunąć zbędne owłosienie na ok. 2-3 tygodnie.

Pianka i maszynka do golenia

Jednorazowa maszynka do golenia to najszybsza i całkowicie bezbolesna metoda depilacji. Aby ułatwić usuwanie zbędnego owłosienia, można wykorzystać produkty marki Gillette w drogerii Superkoszyk, takie jak: pianki i żele, np. z dodatkowym środkiem łagodzącym podrażnienia, jak aloes. Kosmetyki delikatnie zmiękczają włosy, co pomaga w ich skutecznym usuwaniu. Metoda depilacji wiąże się niestety również z natychmiastowym odrastaniem niechcianych włosów. Maszynki Gillette przycinają jedynie owłosienie tuż przy skórze, dlatego u niektórych kobiet skóra przestaje być idealnie gładka już następnego dnia. Marka Gillette oferuje produkty dla mężczyzn, np.: żel, pianka czy woda po goleniu Gillette dla mężczyzny, jednak z oferty firmy mogą korzystać również kobiety. Szeroki wybór kosmetyków i akcesoriów spowoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Maszynki Gillette wyposażone są w specjalne ostrza, nakładki nawilżające oraz ochraniające skórę przed skaleczeniem się, zwłaszcza podczas depilacji delikatnej skóry w miejscach intymnych.

Krem do depilacji

Krem do depilacji pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia na kilka dni. W składzie kosmetyku znajduje się zwykle kwas tioglikolowy, który odpowiada za rozpuszczanie się keratyny włosa. Po nałożeniu kremu na powierzchnię skóry, środek chemiczny przenika do włosów i je rozpuszcza, co wywołuje dość specyficzny zapach, który nie każdemu odpowiada. Kwas tioglikolowy działa jedynie na powierzchni skóry i nie jest w stanie dotrzeć do cebulek włosowych, przez co efekt depilacji utrzymuje się do kilku dni, po czym włosy ponownie zaczynają odrastać. Środki  rozpuszczające stosowane w depilacji chemicznej są bardzo silne w działaniu, dlatego aby zminimalizować ryzyko podrażnień krem do depilacji zawiera w sobie składniki łagodzące, np. aloes, parafinę, rumianek, mocznik. Preparaty dostępne są zarówno do depilacji nóg lub rąk, jak i okolic intymnych oraz drobnego owłosienia na twarzy. Wystarczy odrobinę kremu nałożyć na suchą i oczyszczoną skórę, odczekać określoną ilość czasu podaną na opakowaniu (zwykle ok. 10 min), a następnie usunąć preparat szpatułką, kierując się w przeciwną stronę do wzrostu włosa. Kosmetyki do depilacji można kupić bez wychodzenia z domu, np. za pośrednictwem drogerii internetowej, oferującej produkty przeróżnych renomowanych marek, jak Air Wick, Joanna, Nivea, Bros, Ziaja, Gillette, Yope, Lirene.

Wosk do depilacji

Wosk do depilacji pozwala cieszyć się gładkimi nogami przez kilka tygodni. Depilacja polega na przyłożeniu do skóry plastra ciepłego wosku i oderwania go razem z cebulkami włosów, gdy odrobinę ostygnie. Usuwanie zbędnego owłosienia może powodować dyskomfort, a w okolicach intymnych nawet silny ból, ale wiele kobiet mimo wszystko go znosi, w zamian za 2-3 tygodnie braku konieczności stosowania innych metod depilacji.