Kluczbork atrakcje – miejsca warte odwiedzenia

Kluczbork atrakcje – miejsca warte odwiedzenia

Wybierając się do województwa opolskiego, warto na chwilę zatrzymać się w mieście Kluczbork i zobaczyć najciekawsze jego zakątki. Trzeba przyznać, że to malownicze miasto potrafi miło zaskoczyć nie jednego turystę. Kluczbork atrakcje to stare budynki, muzeum, a także duży park miejski przechodzący w teren leśny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Kluczbork atrakcje – dla lubiących zwiedzać

W Kluczborku jest sporo miejsc, które są ciekawe ze względu na swój wygląd oraz historię. Turyści odwiedzający Kluczbork powinni przede wszystkim udać się na rynek kluczborski, który kiedyś pełnił funkcję placu targowego, dziś natomiast jest głównie ozdobą tego miasta. Na rynku warto bliżej przyjrzeć się ratuszowi, który został wybudowany w XVIII wieku. Interesującymi budynkami są również dwie pięknie zdobione kamienice. Ciekawostką jest to, że wcześniej takich kamienic na rynku kluczborskim było aż 6, jednak w 1925 roku zostały one zniszczone przez pożar.

Kluczbork atrakcje dla turystów lubiących zwiedzać to także takie miejsca jak ulica Piłsudskiego, ulica Krakowska, ulica Mickiewicza. To właśnie przy tych ulicach mieszczą się stare budynki warte zobaczenia. Można tu wymienić: kościół p.w. Chrystusa Zbawiciela (styl gotycki), Kluczborski Dom Kultury, budynek poczty polskiej, budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza, mury obronne miasta, muzeum im. Jana Dzierżona.

Park miejski – największy kompleks zieleni w Kluczborku

Tutaj również mogą wybrać się osoby lubiące typowe zwiedzanie, a także turyści lubiący różne aktywności fizyczne. W parku znajduje się pomnik Ofiar I Wojny Światowej, fontanna, staw, a także na osuszonych bagnach kościół p.w. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych.

Kluczbork atrakcje to park miejski wraz ze ścieżkami rowerowymi, alejkami do spacerowania. W tym dużym parku znajdziemy ponad 200 gatunków roślin. Jest to miejsce, które pozwala na relaks wśród pięknych drzew i roślin. Park miejski w Kluczborku zajmuje powierzchnię 22,3 ha i łączy się terenem leśnym. Jest to wyjątkowe miejsce dla osób lubiących kontakt z przyrodą.