Makijaż dzienny. Jak malować się na co dzień, czyli makijaż krok po kroku

Makijaż dla wielu kobiet kojarzy się z porannym rytuałem, krótką chwilą, cennym czasem poświęconym tylko dla siebie. Niestety, ale znaczna część kobiet rezygnuje z tego przyzwolenia, na rzecz licznych obowiązków tudzież pracy. Niektóre Panie usprawiedliwiają się brakiem umiejętności i brakiem cierpliwości, a przecież makijaż powinien być przyjemnością.

Głównym zadaniem makijażu dziennego jest wydobycie piękna kobiecej twarzy poprzez skorygowanie ewentualnych drobnych niedoskonałości w taki sposób, aby efekt przedstawiał się jak najbardziej naturalnie. Ilość użytych kosmetyków powinna ograniczać się do minimum, ponieważ zbyt duże ich użycie może spowodować odwrotny efekt.

Twarz wówczas wygląda na przekolorowaną, ciężką i zmęczoną. A przecież chodzi nam o delikatność i subtelność. Dzienny makijaż nie wymaga dużego nakładu czasu. Nie trzeba również posiadać markowych kosmetyków, aby go wykonać. Makijaż dzienny cechuje się przede wszystkim delikatnością, lekkością oraz prostotą wykonania, która zajmuje tyle samo czasu co poranna toaleta.

Makijaż krok po kroku

Makijaż na co dzień powinien zostać wykonany kosmetykami lekkimi, o dopasowanym do skóry odcieniu.. Wybierając podkład warto zwrócić uwagę na jego konsystencję oraz stopień krycia uzyskany po nałożeniu na twarzy. Dobrym zamiennikiem tradycyjnego podkładu jest krem BB, który daje efekt w pełni naturalny. Taki preparat oprócz tego, iż będzie dyskretny na buzi to pozwoli jej również oddychać. Produkt, który nada kobiecie nieco blasku oraz świeżości to oczywiście rozświetlacz, który najczęściej nakłada się na szczyty kości policzkowych, czubek nosa oraz łuk kupidyna (znajdujący się ponad górną wargą). Każda kobieta nawet jeżeli rezygnuje z użycia cieni powinna zadbać o rzęsy. Użycie mascary daje piorunujące wrażenie dla zaspanych, zmęczonych oczu. Wystarczy niewielka jego ilość by otworzyć powiekę. Panie posiadające gęste brwi z pewnością odpuszczą sobie kwestię ich podkreślenia, dla tych zaś, które potrzebują lekkiego ich zarysowania zaleca się używanie kredek bądź specjalnych pomad do brwi. Dla wielu miłośniczek makijażu brwi są oprawą oka. Warto więc o nich pamiętać, poświęcając im choćby chwilę czasu. Końcowy akcent w makijażu warto postawić na usta, poprzez użycie ulubionej pomadki, dla której miejsce znajdzie się w każdej damskiej torebce.

Prostota i naturalność

Dzienny makijaż powinien cechować się prostotą i efektem dającym obraz twarzy odświeżonej, wypoczętej, podkreślającym wszystkie jej atuty. Unika się używania ciężkich kosmetyków, które na co dzień zupełnie się nie sprawdzają. W ciągu dnia skóra powinna wyglądać w pełni naturalnie i nie wyglądać sztucznie. Makijaż pomaga wyeksponować urodę, a także wyrazić własną osobowość.

Wszystkie Panie, które chciałyby poznać tajniki wykonywania makijażu dziennego zapraszamy na portal Moment.pl, poprzez który można zarezerwować wizyty w wybranych salonach. Portal umożliwia wybranie specjalisty i umówienie się na konkretny termin, a to wszystko możliwe bez wychodzenia z domu.