Krem BB do cery tłustej i mieszanej – jaki powinien być?

Krem BB do cery tłustej i mieszanej – jaki powinien być?

Krem BB to bardzo wszechstronne narzędzie. Jest w stanie zastąpić wiele kosmetyków jednocześnie, tym samym pozwalając zredukować pielęgnacyjny i makijażowy niezbędnik. Ponadto, jest równocześnie bardzo uniwersalny i może sprawdzić się w pielęgnacji każdego typu skóry. Jednak, posiadaczki cery tłustej i mieszanej mają największy problem w znalezieniu odpowiedniego kosmetyku tego typu dla siebie. Jak wybrać krem BB do cery tłustej i mieszanej? Czym powinien się on charakteryzować?

Krem BB – wiele kosmetyków w jednym

Głównym zadaniem kremu BB jest maskowanie niedoskonałości. Mówi o tym nazwa kosmetyku – zawarty w niej skrótowiec BB rozwija się najczęściej w słowa „beauty balsam”, bądź „blemish balsam”, czyli balsam na skazy, niedoskonałości. Jednak z racji swojej formuły może on skutecznie pełnić wiele innych ról. Z powodzeniem kremem BB można zastąpić podkład – zawiera on niewielką ilość pigmentu. W razie konieczności spełni on także rolę bazy pod makijaż, i co najlepsze, uczyni go trwalszym. Ponadto, tego typu specyfiki ze względu na swoją zawartość są niezwykle skuteczną ochroną przeciwko szkodliwemu promieniowaniu UV. Potrafią powstrzymywać rozwój powstałych przez nie zmarszczek, a także zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka skóry. Zawartość wielu minerałów, witamin i naturalnych składników sprawia, że kosmetyk ten również odpowiednio nawilży skórę.

Na jakiej zasadzie wybrać krem BB do cery tłustej i mieszanej?

Teoretycznie krem BB powinien sprawdzić się w pielęgnacji każdego typu skóry. Jednak osoby, których cera ma skłonność do nadmiernego przetłuszczania się, dobrze wiedzą, że znalezienie kosmetyku tego typu do posiadanej cery to niełatwa sprawa. Czym powinien charakteryzować się krem BB do cery tłustej i mieszanej? W przypadku takiej cery, krem taki pełni dodatkową funkcję – musi skutecznie zmatowić skórę. Jego formuła powinna być lekka. Krem BB do cery tłustej i mieszanej nie powinien zawierać tłuszczów. Taka konsystencja zapewni to, że nie będzie zapychał porów. Ponadto, powinien się także dość szybko wchłaniać i w miarę możliwości mieć odcień zbliżony do barwy skóry.

Właściwym rozwiązaniem może być krem BB do cery tłustej i wrażliwej, proponowanej przez Garnier. Krem ten ma beztłuszczową formułę. W jego składzie znajduje się perlit. Zadaniem tej substancji jest absorpcja wilgoci i sebum. To właśnie ona odpowiedzialna jest za zredukowanie świecenia się skóry i uczynienie jej matową. Ponadto, jak przystało na krem BB, skutecznie zamaskuje on pory i niedoskonałości. W procesie tym pomogą także pigmenty mineralne, w które bogata jest formuła BEAUTY BALM PERFECTOR. Krem ten szybko wchłania się w skórę. Zawiera także filtr SPF 20, który wykazuje zwiększoną odporność na promieniowanie słoneczne. Z reguły podkłady mają filtr SPF 15, który jest średnio skuteczną osłoną przeciw szkodliwym promieniom UV.

Krem BB do cery tłustej i mieszanej Garnier jest zatem wyjściem wartym rozważenia, jeżeli jest się posiadaczką skłonnej do przetłuszczania się cery.