Laserowa korekcja wzroku – czy jest bezpieczna?

Wady wzroku można zaliczyć do współczesnych chorób cywilizacyjnych. Statystyki pokazują, że 10 milionów Polaków nosi okulary, a milion – soczewki kontaktowe. Badania przeprowadzone przez BCMM wykazały, że co druga osoba w Polsce, w wieku 18 lat i więcej, ma wadę wzroku, 46% uczniów szkół średnich cierpi na krótkowzroczność i zespół suchego oka. Alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych jest laserowa korekcja wzroku. Czy jest ona jednak bezpieczna?

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Korekcja krótkowzroczności i dalekowzroczności za pomocą lasera polega na skorygowaniu krzywizny rogówki w taki sposób, aby promienie świetlne skupiały się dokładnie na siatkówce oka, dając tym samym ostry obraz. Zabieg przeprowadza się za pomocą pulsacyjnego światła lasera, które sterowane komputerowo, precyzyjnie modeluje kształt rogówki. Laseroterapia poprzedzona jest odpowiednimi, dokładnymi badaniami pacjenta, wykluczając możliwość popełnienia błędu. Jedna dioptria korygowana jest przez około 1,5 sekundy, co sprawia, że czas samego zabiegu jest niezwykle krótki.

Czy ta metoda jest bezpieczna?

Metoda laseroterapii należy do najnowocześniejszych metod stosowanych w okulistyce i, poprzez wykorzystanie komputera, gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Specjalistyczny laser posiada system śledzenia ruchów gałki ocznej w 6 płaszczyznach, co wyklucza możliwość wykonania nieprecyzyjnego ruchu. Sam zabieg wykonywany jest sterylnie i bezdotykowo. Komplikacje zdarzają się niezwykle rzadko – występują raz na 10000 przypadków. Pacjent otrzymuje przed zabiegiem znieczulenie miejscowe, w postaci kropli do oczu, a czas rekonwalescencji jest bardzo krótki.

Gdzie można wykonać zabieg?

Zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonuje się w wielu klinikach na terenie całego kraju. Na stronie tourmedica.pl można znaleźć adresy klinik, które oferują tego typu usługi i cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów. Za jej pośrednictwem można też skontaktować się z wybranym specjalistą i zapoznać z cennikiem. Ponadto strona oferuje wiele ciekawych artykułów, zawierających informacje o róznych metodach stosowanych w nowoczesnej medycynie.

Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczną, nowoczesną metodą, która przywraca pełną ostrość widzenia i pozwala na zawsze pożegnać się z okularami i soczewkami kontaktowymi.