Modne rolety do pokoju dziecięcego – Na co zwrócić uwagę przed ich zakupem

Pokój dziecięcy powinien być urządzony przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie i funkcjonalności, a ostatecznie również o atrakcyjnym wyglądzie. Na równi z wykończeniem i umeblowaniem powinno się przemyśleć, jakie rolety do pokoju dziecięcego sprawdzą się najlepiej zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym. Wybór produktów na rynku jest naprawdę szeroki, dlatego rodzicom często trudno jest zdecydować, co okaże się najkorzystniejsze i dopasuje się najlepiej do preferencji dziecka. Rolety do pokoju młodzieżowego muszą bowiem spełnić szereg wymagań dotyczących nie tylko stopnia zaciemnienia, ale również samego wyglądu.

Rodzaje rolet do okna

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, dzięki którym możemy w estetyczny sposób przysłonić światło docierające do wnętrza przez szyby i regulować je w zależności od potrzeb, a nocą osłonić się przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Do wyboru mamy następujące rodzaje rolet do okna:

Rolety dzień i noc

ten typ rolet zbudowany jest z poziomych pasów tkaniny o różnej przepuszczalności światła, co pozwala doskonale modulować jego ilość w pomieszczeniu, jest bardzo elegancki, łatwy w montażu i obsłudze. Ponadto rolety dzień noc występują w wielu kolorach, które można dopasować na przykład do barwy ramy okiennej,

Rolety rzymskie

ten typ rolet jest szczególnie stylowy i praktyczny, po podciągnięciu tworzy atrakcyjne fałdy, a możliwość doboru różnego typu tkanin pozwala na uzyskanie efektu od delikatnie dekoracyjnego aż po całkowicie zaciemniającego, co więcej można je swobodnie prać i są bardzo łatwe w obsłudze,

Rolety plisowane

ten typ rolet wyglądem przypomina poskładaną harmonijkę, jego ogromnym atutem, którym wyróżnia się na tle konkurencji jest bardzo szeroka gama tkanin i kolorów profili, a także możliwość rozsuwania w obu kierunkach, dzięki czemu rolety te idealnie nadają się do różnych kształtów okien,

rolety austriackie

ten typ rolet należy do najbardziej strojnych i eleganckich dekoracji okiennych, szyty jest na pionowych taśmach drapujących materiał na całej  jego długości, co pozwala na stworzenie efektownych fałd tkaniny, doskonale sprawdza się przede wszystkim w luksusowych, bogato zdobionych wnętrzach,

rolety ekranowe

to najpopularniejszy typ rolet, wykonanych z prostego kawałka materiału zwijanego ku górze okna w rulon, występują w formie wolno wiszącej oraz kasetowej.

Rolety okienne – które wybrać do pokoju dziecka?

Dostęp do światła dziennego jest bardzo ważny dla dzieci, zwłaszcza podczas nauki i czytania. Ten typ oświetlenia jest najzdrowszy dla oczu i chroni je przed powstawaniem wad wzroku. Z kolei podczas korzystania z komputera lub popołudniowych drzemek, zwłaszcza w przypadku niemowląt równie istotne jest także odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się zatem rolety dziecięce dzień i noc, które pozwalają na płynną regulację ilości światła i zachowanie pełnej kontroli nad temperaturą w pokoju.

Z kolei przy dzieciach, które same już chodzą i są bardzo ciekawe świata lepiej będzie postawić na rolety plisowane, pozbawione koralików, które mogłyby rozerwać i połknąć. Rolety dla dzieci w pokoju mogą przyjmować dowolne barwy, najkorzystniej jest jednak postawić na kolory jasne i neutralne, które pozwolą maluchowi na wyciszenie, a starszaka nie będą rozpraszały podczas odrabiania lekcji.

Chociaż na rynku dostępne są produkty w barwne wzory, a nawet nadruki z postaciami z ulubionych bajek, tego typu wybór jest rozwiązaniem krótkotrwałym, który może wymagać zmiany, gdy tylko pociecha zmieni swoje upodobania. Podsumowując, im uniwersalniejszy wybór, tym bardziej praktyczny i ekonomiczny.

Wybór rolet do pokoju dziecięcego może być decyzją na lata, dlatego warto dobrze go przemyśleć i dopasować produkt zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. W przypadku małych dzieci wybierz osłonę okienną, która pozwoli na pełne przyciemnienie i będzie pozbawiona niebezpiecznych elementów konstrukcji. Z kolei dla starszaków najlepiej jest wybierać rolety, które będą mogły samodzielnie regulować według własnych potrzeb.