PKS Zielona Góra

PKS Zielona Góra

Zielona Góra jest największym miastem w województwie lubuskim. Miasto łączy ze sobą wielowiekową tradycję z nowoczesnością, którą zaobserwować można w budownictwie, biznesie czy szkolnictwie wyższym. Wszystko to nie mogłoby istnieć bez odpowiedniej komunikacji miejskiej i międzymiastowej.

PKS Zielona Góra

Jest to jedno z największych przedsiębiorstw na Ziemi Lubuskiej obsługujące dużą flotę autobusów. Pojazdy kursują na terenie miasta, Polski, a nawet Europy.Odbiorcami usług PKS Zielona Góra są klienci indywidualni, a także firmy, które korzystają z oferty na podstawie długoterminowych umów lub doraźnych przejazdów.Do firmy należy pięć dworców Autobusowych, w Zielonej Górze, Sulechowie, Świebodzinie, Gubinie oraz Krośnie Odrzańskim. Poza tym spółka posiada stację obsługi mieszcząca się w Zielonej Górze.

PKS Zielona Góra rozkład jazdy — skąd kursują autobusy?

Wszystkie autobusy kursują z centralnego punktu przesiadkowego, którym jest dworzec PKS Zielona Góra. Jest on usytuowany w pobliżu głównej stacji kolejowej, to bardzo duże ułatwienie dla wszystkich podróżujących. Tak więc z przystanku PKS Zielona Góra dworzec autobusowy możemy rozpocząć podróż po mieście, do miejscowości ościennych, a nawet miast mieszczących się w innych państwach.Bilety autobusowe na przejazdy miejskie lub międzynarodowe można kupić w kasach znajdujących się na dworcu kolejowym. Punkty sprzedaży są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

PKS Zielona Góra rozkład jazdy — o których godzinach odjeżdżają autobusy?

Z Zielonej Góry można bezpośrednie dojechać do wielu miast w Polsce, są nimi, Warszawa, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Wrocław, Katowice, Opole, Częstochowa i wiele innych. Istnieją także połączenia do miejscowości nadmorskich, Szczecin, Rewal i Świnoujście.Cały rozkład jazdy znajduje się na stanowiskach odjazdowych autobusów. Osoby, które lubią planować sobie całą podróż, mogą sprawdzić godziny odjazdu na odpowiedniej stronie internetowej. Poza godziną odjazdu można znaleźć tam informacje o przystanku docelowym i wszystkich przystankach podczas podróży.