Zalety kursu angielskiego dla najmłodszych dzieci

Zalety kursu angielskiego dla najmłodszych dzieci

Kurs angielskiego organizowany z myślą o uczniach szkół podstawowych i średnich, nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Propozycja kursu organizowanego z myślą o młodszych dzieciach nie jest już jednak odbierana aż tak pozytywnie. Czy jednak rację mają osoby, które uważają uczestnictwo w zajęciach za zamach na dzieciństwo?

Pozytywne skojarzenia od najmłodszych lat

Gdyby kursy angielskiego dla maluchów wyglądały tak, jak te, które organizuje się z myślą o starszych uczniach, obawy ich przeciwników z pewnością znajdowałyby uzasadnienie. Zajęcia dla najmłodszych przypominają jednak program edukacyjny zapewniany im przez przedszkole. W czasie ich trwania dzieci poznają słowa i zwroty po angielsku i odkrywają ich znaczenie. Przede wszystkim jednak, doskonale się bawią. Warto też pamiętać, że możliwość poznawania nowego języka nie robi żadnej krzywdy dziecięcemu mózgowi. Przeciwnie, pierwsze lata życia dziecka to czas, w którym mózg wykazuje się wyjątkową plastycznością. To właśnie dlatego maluchy nie mają problemu z wychwytywaniem nawet drobnych różnic między dźwiękami. Te same różnice stanowią nie lada wyzwanie w przypadku osób dorosłych.

Lepszy start w kontekście przyszłej nauki

Kurs angielskiego dla przedszkolaków nie przypomina klasycznych lekcji. Trudno też oczekiwać, że małe dziecko zamówi nocleg w hotelu lub obiad w restauracji. Czy zatem warto wydawać pieniądze na kolejne godziny zabawy? Okazuje się, że nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Gdy dziecko uczy się już od wczesnego dzieciństwa, nie trzeba obawiać się tego, że zabraknie mu solidnych podstaw. Te pozwalają choćby na utrwalenie pewnej bazy słownictwa, a jednocześnie przyczynią się do tego, że maluch ma już rozwiniętą intuicję lingwistyczną.
Warto pamiętać także o tym, że w czasie kursu angielskiego dla maluchów wykorzystuje się specyficzne właściwości dziecięcego słuchu. Jest on szczególnie wrażliwy na nieoczywiste dźwięki różnicujące między sobą języki. Dzieci osłuchane z angielskim nie tylko nie mają poważniejszych problemów z wymową w czasie późniejszej nauki, ale również mają znacznie lepszy, bardziej naturalny akcent. To ich ogromna przewaga nad dorosłymi. Warto więc zrobić wszystko, aby ją wykorzystać dając dziecku szansę na lepszy start.