Ekologiczne opakowania z tworzyw sztucznych

Ekologiczne opakowania z tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne to zróżnicowana grupa surowców o rozmaitych właściwościach. Cechą szczególną większości z nich jest trwałość, która sprzyja wielokrotnemu użytkowaniu. Dodatkowo, innowacyjne rozwiązania pozwalają na efektywne przetwarzanie już istniejących surowców.

Zwrotne opakowania transportowe

Transport i logistyka to obszary, w których plastik jest szeroko wykorzystywany do produkcji opakowań. Tworzywa sztuczne są odporne na uszkodzenia mechaniczne, chronią przed promieniowaniem UV, wilgocią i mrozem. W dodatku są lekkie i elastyczne, można z nich uzyskiwać opakowania o kształtach niedostępnych dla wielu innych surowców np. ergonomiczne Skrzynki na piwo, kegi, wiadra, palety i inne.

Tworzenie opakowań bezodpadowych to rozwiązanie, które jest funkcjonalne i wygodne dla producentów, a ponadto jest bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Ekologiczne skrzynki na piwo – rozwiązanie Schoeller Allibert

Schoeller Allibert to firma specjalizująca się w produkcji zwrotnych opakowań transportowych. Innowacyjne rozwiązania firmy pozwalają na odejście od liniowego strumienia odpadów z tworzyw sztucznych, na rzecz kołowego. Ekologiczne skrzynki w 100% nadają się do recyklingu, dzięki czemu po zużyciu można z pozostałego surowca stworzyć nowe opakowanie.

Innowacyjne skrzynki na piwo powstały we współpracy z największą na świecie grupą piwowarską. 20% surowca pochodzi z przetworzonych odpadów wyprodukowanych przez przemysł morski (sieci i linki rybackie). To połączenie ekologii, funkcjonalności i designu.

Wygodne skrzynki na wodę mineralną

Plastikowe krzynki nie tylko zabezpieczają butelki z napojami przed uszkodzeniami, ale również znacząco usprawniają ich transport i magazynowanie, dzięki ergonomicznym kształtom i uchwytom.

Skrzynki na wodę mineralną dostępne są w różnych rozmiarach, wobec czego nadają się do transportu butelek o dowolnej pojemności. Wybierając zabudowany model, ochronimy towar przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, dzięki czemu dotrze on do celu w nienaruszonym stanie.