Depilacja bikini – polecane metody

Pozbywanie się owłosienia z wielu różnych partii ciała wpływa korzystnie na zachowanie higieny oraz względów estetycznych. Coraz więcej osób stwierdza, że depilacja jest dla nich komfortem psychicznym. Dużą uwagę należy poświęcić depilacji okolic intymnych, które są niezwykle delikatne i podatne na podrażnienia. Jak wybrać odpowiedni rodzaj depilacji?

Trend depilacji okolic intymnych wcale nie jest wymysłem współczesności. Już w starożytności, w krainie nad Nilem kanonem piękna było ciało pozbawione wszelkich włosów, także tych na głowie, dlatego tak popularne były peruki, które nosiły Egipcjanki i Egipcjanie.

Sposoby depilacji

  • Obecny stan wiedzy i możliwości pozwala na dostosowanie sposobu depilacji bikini do własnych preferencji i oczekiwań. Jeśli ktoś boi się bólu, najprostszym i najmniej inwazyjnym i bezbolesnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia będzie depilacja maszynką. Choć jest to niezwykle banalna czynność, którą można wykonać samemu w domu, jest niekosztowna, ma jednak kilka minusów. Przede wszystkim bardzo łatwo o skaleczenie delikatnej skóry okolic intymnych, maszynka podrażnia skórę, na której mogą pojawić się ropne zmiany lub przyczynić się do wrastania włosków. Ten rodzaj depilacji jest skuteczny, choć efekt utrzymuje się niezwykle krótko. Już po dobie, dwóch dniach pojawiają się odrastające włoski.
  • Innym popularnym sposobem pozbycia się włosków z okolicy bikini jest użycie specjalnie do tego przeznaczonych kremów lub żeli, których działanie ma zmiękczyć włos, który następnie odsuwa się specjalną szpatułką. Zabieg ten jest również bezbolesny, jednak mało efektywny, zaaplikowany krem lub żel nie pozbywa się cebulek włosów, dlatego są one widoczne niemal od razu po wykonanym zabiegu. Ten fakt zniechęca wiele osób do sięgania po tę metodę.
  • Jedną z najpopularniejszych metod depilacji bikini przez wiele lat była depilacja woskiem. Choć przez wielu uznawana za swoistą próbę wytrzymałościową, z powodu bólu towarzyszącemu zabiegowi, to jej popularność przez wiele lat nie malała. Wosk usuwa większość cebulek. Efekty jego działania są widoczne przez 4-5 tygodni, a regularne stosowanie tej metody osłabia odrastające włoski. Niewątpliwie ból jest główna wadą tej metody, choć podobno i do niego można się przyzwyczaić i może się przyzwyczaić do takiego zabiegu także skóra, przez co każdy kolejny raz jest łatwiejszy. Choć woskowanie ciała spokojnie można wykonać samodzielnie w domu, to proponujemy mniej doświadczonym paniom i panom, by na ten zabieg wybrali wizytę w renomowanym i pewnym salonie, który zagwarantuje wysoką jakość usług i maksymalne bezpieczeństwo i higienę.
  • Niechciane owłosienie w miejscach intymnych dotyczy zarówno pan jak i panów. Męska depilacja nie jest już swoistym tematem tabu, panowie chcą zadbać o swoją wygodę, estetykę. Dla wszystkich tych, którzy chcę raz na zawsze pozbyć się uporczywych włosków najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z zabiegów depilacji laserowej bikini. Laserowa depilacja bikini to zabieg, dzięki któremu bez bólu pozbędziesz się zbędnych włosów. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób usuwania owłosienia, po zaledwie kilku zabiegach, wykonywanych regularnie, Twoje owłosienie zniknie raz na zawsze. Zabieg depilacji laserowej okolic bikini trwa około 10-15 minut, nie wymaga specjalnego przygotowania, prócz usunięcia maszynką włosów, aby głowica wyrzucająca wiązki lasera miała bezpośrednią styczność ze skórą. Starcie włosa z laserem to bitwa z góry wygrana – przez Ciebie i Twoja wygodę!