Zwiedzanie Poznania Jesienią

Jesień to dobry czas, żeby skorzystać z opustoszałych nieco przestrzeni miejskich, a więc w pełni rozkoszować się spacerami i zwiedzaniem z dala od tłumów. Poznań to jedno z najstarszych miast w Polsce. Może pochwalić się licznymi trasami turystycznymi, urokliwymi kawiarniami, muzeami, a także wieloma placami zabaw.

Ciepło i słonecznie — skorzystaj z atrakcji na świeżym powietrzu.

Stary Rynek jest obowiązkowym punktem odwiedzin w Poznaniu. Urokliwe kamieniczki, koziołki na wieży, trykające się codziennie, w samo południe. Zaraz obok Plac Wolności z fontanną, która na sezon zimowy zmienia się w miejską rzeźbę. W pobliżu znaleźć można wiele kawiarni, które oferują menu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, które w czasie jesieni zapełnia się rozgrzewającymi herbatami.

Po krótkiej przerwie w takiej kawiarni można wybrać się tramwajem, a dokładniej linią numer 9 – wprost z Placu Wolności — w samo serce Parku Sołackiego. To jeden z najpiękniejszych parków w mieście, pełen ścieżek oraz urokliwych widoków na każdym kroku. W parku znajduje się też jeden z najlepszych placów zabaw w Poznaniu — z huśtawkami, torem przeszkód oraz urządzeniami do wspinania i zjeżdżalniami. Nieopodal w Parku Wodziczki również znajduje się plac zabaw godny uwagi, po drodze do niego możecie odwiedzić kolejną restaurację — Petit Paris, gdzie w toalecie znajdziecie przewijak (jeśli podróżujecie z maluszkiem).

Deszczowo i pochmurnie — zapraszamy do poznańskich budynków.

Jeśli natomiast pogoda Wam nie sprzyja, nie macie powodów do zmartwień. W mieście znajduje się wiele miejsc, które oferują atrakcje dla dzieci, a przy tym dbają o standardy higieny. Należy do nich między innymi Rogalowe Muzeum Poznania, usytuowane w najbliższym sąsiedztwie Starego Rynku. Dostępne są w nim warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. W trakcie ich trwania poznacie poznańskie legendy (nie tylko o koziołkach 😉 i dowiecie się czegoś więcej o ratuszu. Na koniec każde dziecko będzie mogło wykonać własną widokówkę z Poznania.

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć, jest Palmiarnia na ulicy Matejki. Istnieje ona już 100 lat, a jej wnętrze zachwyca prawie wszystkich zwiedzających. W jej wnętrzu organizowane są nawet sesje fotograficzne. Na kompleks palmiarni składa się 9 pawilonów tematycznych, w skład których wchodzi m.in. pawilon “Akwarium”, “Subtropik” czy “Podszycie lasu tropikalnego”.

Ostatnim miejscem na liście jest Brama Poznania. To inaczej ICHOT, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Zorganizowane są w nim specjalne ścieżki do zwiedzania dla dzieci, na których dostępne są gry i zabawy. Jednak muzeum robi ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach. Większość ekspozycji ma charakter multimedialny, a całość podzielona jest na 4 tematyczne sale. Dowiecie się z nich m.in.: jak wyglądały początki wspólnoty istniejącej na Ostrowie Tumskim czy chrzest Mieszka I.

Jesień to kapryśna pora roku.

Czy na zewnątrz — czy w budynkach — jesienią bardzo łatwo o infekcję, którą można złapać w trakcie zwiedzania albo nawet wcześniej. Nie ma nic bardziej stresogennego dla rodzica, niż dziecko, które choruje podczas wyjazdu. Dlatego warto znać adres prywatnego gabinetu pediatrycznego — Pediatra Poznań. Dzięki temu można bez obaw zwiedzać miasto a w przypadku gorszego samopoczucia dziecka — znać adres, pod którym otrzymamy pomoc.