Najważniejsze informacje na temat śrub pasowanych

Każda osoba, która chce w najbliższej przyszłości kupić śruby pasowane, powinna dokładnie zapoznać się z poniższym wpisem. Po to, by poznać charakterystykę tych elementów złącznych. Jakie jeszcze cenne informacje przygotowaliśmy dla Ciebie? Dotyczą one sposobu wykorzystania śrub pasowanych, których (jak się okazuje) jest naprawdę relatywnie sporo.

Charakterystyka śrub pasowanych

Co warto wybrać? Dobrym rozwiązaniem są śruby pasowane ISO 7379. Spełniają one bowiem rygorystyczne standardy nałożone przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Takie akcesoria są zatem odpowiednio wykonane. W trakcie produkcji zastosowano jedynie dobrej jakości materiały i sprawdzone technologie. Tego typu śruby pasowane mają metryczny rodzaj gwintu. Występują w klasie własności 12.9. Wspomnieliśmy, że śruby pasowane ISO 7379 powstają tylko z najlepszych komponentów. Tak jest istotnie w rzeczywistości. Tego typu elementy złączne są produkowane z takich materiałów, jak stal węglowa lub stal nierdzewna A2 (INOX). Wykonanie z tego drugiego materiału ma zaś bardzo duże znaczenie. Wszak tego typu elementy złączne są na przykład znakomicie zabezpieczone przed korozją (na dodatek wysokiej klasy producenci zastosowali również oksydowanie, by jeszcze bardziej ta wytrzymałość była zwiększona). Czym jeszcze cechują się śruby pasowane zrealizowane przy użyciu tych konkretnych komponentów? Chodzi o żarowytrzymałość. Poza tym takie elementy złączne są bardzo eleganckie. Ta sprawa nie może być zaś bagatelizowana. Wygląd elementów złącznych ma coraz większe znaczenie dla osób pracujących z rozmaitymi maszynami i konstrukcjami. Co więcej, śruby pasowane tego typu są proste w obróbce. Dzięki temu praca z nimi dla nikogo nie stanowi żadnego kłopotu.

Przeczytaj także: http://www.urzadzajmy.pl/sruby-pasowane-czy-warto-sie-na-nie-zdecydowac/

Gdzie są wykorzystywane śruby pasowane?

Liczne właściwości śrub pasowanych powodują, że są one coraz częściej stosowane. Fachowcy przede wszystkim doceniają tutaj wytrzymałość. Tak samo, jak odporność na korozję i wszechstronność. Warto zauważyć, że śruby pasowane (spełniające normę ISO 7379) są stosowane tam, gdzie konieczne jest uzyskanie tak zwanego ciasnego pasowania. Dzięki temu stabilność połączenia jest na bardzo wysokim poziomie. Obecnie łatwo można zaobserwować, że tego typu elementy złączne są przede wszystkim wykorzystywane w rozmaitych maszynach. Uzyskanie ciasnego i jednocześnie stabilnego połączenia powoduje, że wszystko chodzi bez zarzutu. Ma to wpływ chociażby na to, że dane firmy mogą pracować bez przeszkód i nie notują strat w wyniku niepotrzebnych awarii.

Pełny asortyment znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-pasowane-iso-7379-gniazdem-szesciokatnym/