Jak udekorować pokój dziecka? Najlepsze pomysły

Stoisz przed wyzwaniem związanym z aranżacją dziecięcego pokoju? Nie wiesz jakie dekoracje sprawdzą się w tym pomieszczeniu? Łap garść inspiracji i stwórz dla swojej pociechy przestrzeń, w której przebywanie będzie dla niej źródłem radości.

Po pierwsze – wydziel strefę do nauki oraz zabawy

Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do przedszkola (i już za niedługo rozpocznie przygodę ze szkołą) lub już od jakiegoś czasu jest uczniem, musisz odpowiednio urządzić jego pokój. Musi tam znaleźć się miejsce zarówno na biurko, przy którym usiądzie podczas odrabiania zadań domowych, jak i przestrzeń przeznaczona do zabawy i relaksu. W każdej tych stref powinny znaleźć się odpowiadające jej charakterowi ozdoby, akcesoria oraz dekoracje.

Po drugie – postaw na roślinność

W pokoju dziecka nie może zabraknąć roślin, które oczyszczą i nawilżą powietrze znajdujące się w tym pomieszczeniu. Dobrze jest stworzyć z nich oryginalne kompozycje. Najlepiej będą się one prezentowały w różnokolorowych, wzorzystych doniczkach.

Po trzecie – zdecyduj się ozdobić ściany

Ściany w dziecięcym pokoju nie mogą być monotonne – warto udekorować je w fantazyjny sposób. Świetnie sprawdzą się tutaj różnego typu plakaty w ozdobnych ramkach. Interesującym pomysłem są także fototapety oraz naklejki na ścianę dla dzieci. Pozwala to szybko zagospodarować nawet dużą przestrzeń. Jest to interesujące rozwiązanie, tym bardziej że dostępne są przeróżne wzory – górskie krajobrazy, ogromne drzewa, zwierzątka, piłki, księżyce, pluszowe misie, a nawet aplikacje z imieniem Twojej pociechy. Wybór jest naprawdę wielki.

Po czwarte – baw się kolorami

Dziecięcy pokój powinien być swego rodzaju oazą, która ochroni malucha przed złem całego świata. Ma to być przestrzeń jak z bajki – barwna, przytulna i przyjemna dla oka. Taką atmosferę może wykreować dobór odpowiednich kolorów. Jakie odcienie są najbardziej pożądane? Malując ściany, zalecane jest postawienie na stonowane barwy. Sprawdzą się między innymi biele, szarości, beże i pastele. Ewentualnie jedna ze ścian może być bardziej wyrazista. Dopiero taka swego rodzaju baza może być punktem wyjścia dla większych szaleństw. Zdecyduj się na rzucające się w oczy kolory w dodatkach – niebieski, czerwony, pomarańczowy, zielony, czy żółty sprawdzą się tutaj wprost genialnie.

Aranżacja dziecięcego pokoju – daj się ponieść wyobraźni!

Wbrew pozorom zaprojektowanie dziecięcego pokoju wcale nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się początkowo wydawać. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań i elementów wyposażenia przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Pamiętaj zatem, aby się w tym nie zatracić. Stawiaj na to, co praktyczne i jednocześnie atrakcyjne wizualnie.  Jeśli Twoja pociecha jest już nieco większa, możesz zaangażować ją w działania aranżacyjne – pozwól dziecku wybrać niektóre elementy dekoracyjne, na przykład te ukazujące jego ulubionych bohaterów z bajek. Zyskasz wtedy pewność, że maluch będzie czuł się komfortowo w należącym do niego pokoju.

Źródło zdjęć: freepik.com