Czy samotnie wychowująca matka może otrzymać kredyt?

Samotnie wychowujący rodzice mogą liczyć nie tylko na wsparcie pieniężne od państwa, ale także inne formy pomocy finansowej. Jedną z nich jest kredyt mieszkaniowy dla matki w pojedynkę wychowującej dziecko.

Kredyt dla samotnego rodzica – jak go dostać? 

Państwo wspomaga samotnych rodziców w uiszczeniu wkładu własnego, który jest wymagany w przypadku kredytu hipotecznego. Obecnie ta wartość wynosi 20 proc. wyceny nieruchomości. Najlepsze pożyczki online – jak je znaleźć? Są one dostępne na stronach banków, które oferują coraz ciekawsze rozwiązania.

Wszystko zależy od firmy, a także od potrzeb klienta poszukującego najlepszej oferty finansowej. Niektóre banki oferują kredyty dla osób przed 35. rokiem życia, w tym rodzica samotnie wychowującego dziecko. Jednak musi on spełnić parę warunków. Często w zapisach dotyczących udzielenia pożyczki, instytucja zaznacza, że ma ona być przeznaczona na kupno domu lub mieszkania albo też na pokrycie kosztów wkładu budowlanego w spółdzielni mieszkaniowej.

W wielu przypadkach jest tak, że ograniczenie nie dotyczy rodziców, którzy wychowują co najmniej troje dzieci. Termin kredytowania wówczas mieści się pomiędzy 15 a 35 lat. Również występuje okres karencyjny, podczas którego spłata zostaje zawieszona nawet do 36 miesięcy. Często banki zaznaczają, że warunkiem otrzymania kredytu jest nabycie nieruchomości, ale tylko takiej, która znajduje się w Polsce, a jej celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkalnych klienta.

Wiele możliwości

Inne instytucje bankowe z kolei mają w swojej ofercie jedynie standardowe pożyczki, które sprawdzają się także i w przypadku rodzica samotnie wychowującego dziecko. Coraz częściej również nie pobierają prowizji za udzielenie świadczeń finansowych na rzecz kredytu mieszkaniowego.

Pomimo szerokiego wyboru banków na rynku, osoby samotnie wychowujące dzieci mają trudny orzech do zgryzienia. Dużą pomocą jest tu państwo, które bardzo wspiera niepełne rodziny starając się wspomóc takie osoby przynajmniej finansowo.

Rodzaje kredytów hipotecznych i oferty banków sprawdź w ratkomat.pl. Ich szerokie zastosowanie dopasowuje się nawet do najtrudniejszych przypadków.