Jaki dron wybrać dla dziecka?

Dzieci od zawsze uwielbiały samochody czy inne zabawki, którymi sterowało się bez użycia rąk. Wraz z rosnącą popularnością dronów – bezzałogowych statków powietrznych, którymi steruje się zdalnie – pojawiła się duża liczba tych urządzeń skierowanych do młodszego użytkownika. Czym jednak powinny się charakteryzować, by były bezpieczne dla dzieci?

Co warto wiedzieć przed zakupem drona dla dziecka?

Mały dron idealnie sprawdzi jako prezent okolicznościowy dla dziecka, a przy odpowiednim użytkowaniu może się okazać zabawką na bardzo długi czas, która szybko się raczej nie znudzi. Dodatkowo zachęca dziecko do aktywnego wypoczynku, pobudza jego wyobraźnię czy wreszcie zapewnia zabawę – zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Drony z kamerą to z kolei świetny sposób na uchwycenie momentów, w których dziecko jest jeszcze małe, co w przyszłości może stanowić piękną pamiątkę.

Przy wyborze odpowiedniego drona warto pamiętać, że będzie go używało dziecko, dlatego nie powinien być zbyt duży i mieć skomplikowanej budowy. Im mniejszy i lżejszy dron, tym łatwiej jest nim sterować, a w razie kolizji z innym obiektem nie wyrządzi dużych szkód. Ważny jest też brak dodatkowych, ruchomych elementów, które mogą się łatwo odczepić i w konsekwencji stanowić zagrożenie dla dziecka czy osób znajdujących się w pobliżu drona. Inną istotną sprawą w kwestii bezpieczeństwa użytkowania drona są odpowiednie osłony dla wirników, tak by nie zraniły one dziecka. Bezzałogowce z takimi właśnie zabezpieczeniami znajdziecie w naszym zestawieniu 10 najlepszych dronów dla amatorów.

Jaki rodzaj sterowania dronem będzie odpowiedni dla dziecka?

Drony i inne zdalnie sterowany zabawki są gwarantem trafionego prezentu dla dziecka na każdą okazję. Warto pamiętać jednak, że takie urządzenie powinno być dostosowane do możliwości dziecka – malec widząc, że zabawka nie działa tak jak należy, szybko się do niej zniechęci. Bardzo popularne stały się drony, którymi można sterować za pomocą aplikacji w smartfonie albo tablecie. Dzieci od najmłodszych lat uczą się użytkowania ekranów dotykowych, dlatego warto rozważyć właśnie takie urządzenie. Piloty do małych dronów często są robione z miękkiego plastiku, przez co łatwo mogą się uszkodzić.

Dla starszych, bardziej doświadczonych dzieci warto rozważyć większy dron, który będzie cechował się lepszymi osiągami (zasięg, prędkość, możliwość wykonywania niestandardowych manewrów). Będzie on również cięższy, a jego wirniki będą poruszać się z większą prędkością. Przy takich konstrukcjach sprawdzi się dron sterowany pilotem, jak i tabletem czy smartfonem. Takie drony są też zazwyczaj droższe, ale i wykonane z lepszych materiałów, przez co nie zniszczą się tak łatwo.

Dron dla dziecka z kamerą

Jedną z większych zalet drona jest możliwość podłączenia do niego kamery, co pozwala na filmowanie obszaru z góry, zapewniając tym samym lepsze ujęcia. Kamery zamontowane w takich dronach są znacznie bardziej wytrzymałe od tych standardowych, a dodatkowo same drony również wyposażone są w stabilizatory, pozwalające na kręcenie filmów w lepszej jakości. Stabilizatory powinny pomóc dziecku w nauce sterowania takim dronem.