Autobus Katowice – zalety i wady

sindbad (15).jpg

Polska jest stosunkowo dużym krajem, którego powierzchnia może być porównywalna nawet do Hiszpanii. Nic więc dziwnego, że zaplanowanie podróży jest dla bardzo istotnym zagadnieniem. Często wiele osób zastanawia się np. czy autobus Katowice to dobry wybór na podróż do tego miasta. Jakie są zalety i wady podróżowania autobusem?

Nika cena przejazdu

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą jest tu niski koszt przejazdu. Osoby, które choć raz leciały samolotem wiedzą, jak niezwykle drogie jest to podróżowanie. To prawda, czas lotu jest bardzo krótki, lecz cena wielokrotnie wyższa niż bilet na autobus. Nawet wybranie własnego samochodu czy też pociągu okazuje się tu droższe.Jak to możliwe, że jazda autobusem jest tak tania? Wiedzieć trzeba, że ogromną rolę odgrywa tu stosunkowo niskie zapotrzebowanie autobusu na paliwo, a także możliwość zabrania wielu pasażerów. Oznacza to, że i tak niski koszt rozkłada się na wiele osób. Co więcej, przewoźnicy stosują często wiele promocji, aby zachęcić turystów do wybrania właśnie autobusów, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć cenę.

Autobus Katowice — komfort podróży

Autobus często kojarzony jest z transportem niewygodnym i kłopotliwym. Jest to rzecz jasna ogromny błąd, ponieważ dzisiejsze autobusy, które są wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań, bywają wygodniejsze nawet od samolotów.Jak to możliwe? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że autobus posiada niezwykle nowoczesne i bardzo wygodne fotele, które zapewniają komfortową podróż nawet na wiele godzin. Dodatkowo odpowiednie ich rozlokowanie daje wiele miejsca na nogi, więc pasażerowie mogą wygodnie usiąść.

Czy podróż autobusem do Katowic ma jakieś wady?

Jeśli rozważa się podróż do Katowic autobusem, należy mieć na uwadze to, że taki środek transportu ma pewne wady. O czym więc trzeba wiedzieć, gdy będzie się kupowało bilet?Zdecydowanie najważniejszą wadą jest tu dość długi czas podróży. Autobus nie pojedzie tak szybko, jak samochód, a tym bardziej, jak samolot. Wiedzieć jednak trzeba, że dzięki wysokiemu standardowi podróż ta nie jest zaliczana do nieprzyjemnych.