Dla kogo sprawdzi się catering dietetyczny

O cateringu dietetycznym słyszał chyba każdy. Tak zwana dieta pudełkowa stała się znana dzięki celebrytom, którzy jako pierwsi zdecydowali się na menu skrojone na własne potrzeby, dostarczane pod drzwi mieszkania lub w miejsce pracy. Szybkie tempo życia, a jednocześnie pragnienie prowadzenia zdrowego trybu życia sprawia, że coraz więcej osób rozważa skorzystanie z tego rodzaju usług. Dla kogo sprawdzi się catering dietetyczny?

Dla tych, którzy chcą schudnąć lub trenują

Catering dietetyczny Warszawa od Heroes Diet to ułatwienie dla osób, które pragną zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów lub utrzymać upragnioną sylwetkę. Wybierając konkretny zestaw, sami możemy określić, jaką będzie miał wartość kaloryczną  – czy będzie to 1200, 1500 lub więcej kalorii. Otrzymujemy kompletne 5- posiłkowe menu, które uwzględnia również drugie śniadanie i podwieczorek, dzięki czemu nie grozi nam ryzyko podjadania między posiłkami. Co więcej, posiłki dostarczane są pod drzwi każdego dnia, nie ma więc potrzeby samodzielnego robienia zakupów – które zresztą zawsze wiążą się z kupieniem kilku nieplanowych i kalorycznych smakołyków. Z drugiej strony catering dietetyczny to również doskonała propozycja dla osób trenujących – w takiej sytuacji warto zdecydować się na większą kaloryczność posiłków – wybierać można nawet do 2800 kalorii. Menu takie zbilansowane jest pod względem makro- i mikroskładników, przyczyniając się do osiągania zamierzonych efektów.

Dla osób prowadzących intensywny tryb życia

Catering dietetyczny to bez wątpienia duża oszczędność czasu. Dedykowany jest więc osobom zabieganym, którzy poświęcają dużą część swojego dnia na pracę, siłownię, studia czy hobby i nie mają już czasu lub sił na przygotowywanie domowych posiłków. Co prawda, po męczącym dniu najłatwiej jest zamówić pizze – jednak codzienne jedzenie fast-foodów na pewno nie odbije się dobrze na zdrowiu, samopoczuciu oraz sylwetce. Natomiast dieta pudełkowa to zbilansowane, zdrowe posiłki regularne dostarczane pod wskazane miejsce. Decydując się na takie rozwiązanie, oszczędza się czas na robieniu zakupów, przygotowywaniu posiłków, a następnie zmywaniu po ich.

Dla wegan i osób z nietolerancjami pokarmowymi

Osoby, które cierpią na alergie pokarmowe lub po prostu nie jedzą niektórych składników, zazwyczaj mają problem ze znalezieniem bezpiecznych dla siebie produktów – zarówno podczas zakupów w supermarkecie, jak i w restauracjach. Catering dietetyczny w takiej sytuacji daje maksimum możliwości. Pozwala na wybranie menu dostosowanego do indywidualnych potrzeb, które uwzględnia konkretne produkty lub ich nie zawiera. Przy tym nie trzeba obawiać się o niedobory białka lub innych cennych składników. Menu jest tworzone we współpracy z dietetykami, dzięki czemu jest starannie zbilansowane, smaczne i przede wszystkim w pełni dostosowane do potrzeb.

Dla każdego, kto ceni wygodę

Nie ma się co oszukiwać – dieta pudełkowa jest bardzo wygodna. Nie ma nic złego w stawaniu na proste i komfortowe rozwiązania – wręcz przeciwnie, warto ułatwiać sobie życie. Wracasz po męczącym dniu do domu i nie musisz gotować obiadu lub przygotowywać kolacji, siadasz w ulubionej sofie i możesz cieszyć się starannie skomponowanym posiłkiem – każdego dnia innym, ale równie smacznym. Prawda, że taka perspektywa wydaje się bardzo kuszącą? Catering dietetyczny to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią gotować. Zamiast zmuszać się do przygotowywania posiłków, można poświęcić cenny czas na pracę, hobby lub po prostu relaks.