Czym różni się flebolog od chirurga naczyniowego?

Czym różni się flebolog od chirurga naczyniowego?

Flebologia to dziedzina medycyny, która rozwija się w sposób bardzo dynamiczny. Na rozwój flebologii wpływa wiele czynników. Kluczowy jest tutaj fakt, że choroby układu żylnego dotykają wiele ludzi niezależnie od wieku. Choroby żył występują częściej niż nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca, które zaliczane są do chorób cywilizacyjnych.

Jak wygląda współczesna flebologia?

Współczesna flebologia w pewnym stopniu wyparła klasyczną chirurgię i stała się nową dziedziną, z innym, nowocześniejszym spojrzeniem na choroby żył. Leczenie żył Wrocław odbywa się za pomocą mało inwazyjnych, a zarazem skutecznych metod. Połączenie nowoczesnej diagnostyki obrazowej z zaawansowanymi technikami leczenia chorób żył doprowadziło do wzrostu skuteczności zabiegów z jednoczesnym spadkiem powikłań około- i pozabiegowych.

Na etapie diagnostycznym, kluczowym w planowaniu leczenia chorób żył, wykorzystywana jest ultrasonografia dopplerowska. Całościowa ocena układu żylnego pozwala leczyć choroby żył przyczynowo z niezwykłą precyzją.

Kim jest flebolog i czym różni się od chirurga naczyniowego?

Flebolog jest specjalistą, który zajmuje się chorobami żył. Bardzo często lekarz ten niejako jest internistą, diagnostom i chirurgiem. Ocena układu żylnego w badaniu USG Doppler powinna obejmować swoim zakresem nie tylko żyły kończyn dolnych, ale również żyły w miednicy i jamie brzusznej. Flebolog w swojej codziennej praktyce stosuje różne metody leczenia, począwszy od technik chemicznych, które są nieinwazyjne, skończywszy na nowoczesnych wewnątrzżylnych technikach termicznych.

Flebolog różni się od chirurga naczyniowego przede wszystkim tym, że wszystkie zabiegi, które są przez niego wykonywane, są nieinwazyjne. Bardzo często zdarza się, że flebolog kieruje pacjenta do chirurga, ze względu na bardzo duży rozwój choroby żył.

Usuwanie żylaków Wrocław – jak znaleźć najlepszych specjalistów?

Klinika flebologii Wrocław zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób układu żylnego. W okolicach Wrocławia można znaleźć mnóstwo klinik prywatnych oraz publicznych, które zajmują się leczeniem żylaków.

Jeżeli chodzi o ceny takich zabiegów, to uzależnione są one w szczególności od indywidualnie dobranej metody leczenia oraz rozwoju choroby układu żylnego.