Ochrona przed słońcem dla dzieci

Wystawianie się na działanie promieniowania słonecznego jest jak najbardziej wskazane, ale należy robić to o odpowiedniej porze dnia i nie przesadzać. Nadmierna ekspozycja na słońce może doprowadzić do poparzenia skóry. Bardzo ważne będzie zabezpieczenie jej przed ostrymi promieniami słońca za pomocą odpowiednich kosmetyków z wysokim filtrem UV. Pozwoli to uchronić się nie tylko przed poparzeniami, ale też osłabieniem organizmu, przedwczesnym starzeniem się skóry i jej ewentualnymi chorobami w przyszłości. Skóra dziecka jest szczególnie narażona na szkodliwe oddziaływanie promieni słonecznych, niezwykle wrażliwa i podatna na podrażnienia.

Jak chronić wrażliwą skórę dziecka przed promieniowaniem słonecznym?

Promienie słoneczne są źródłem witaminy D, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale nadmierna ekspozycja na promieniowanie UVA/UVB ma negatywny wpływ na skórę. Bardzo ważne będzie zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, szczególnie w przypadku dzieci, których skóra jest bardzo wrażliwa i podatna na oparzenia słoneczne. Zbyt długie przebywanie na słońcu zwiększa ryzyko powstania przebarwień, znamion skórnych i nawet czerniaka. Istotne będzie to, aby latem przebywać na słońcu w godzinach porannych i po godzinie 15:00, gdy promienie tracą na intensywności. Trzeba też pamiętać o zakładaniu dziecku na głowę czapki lub kapelusza z szerokim rondem. Od pierwszych dni życia dziecka powinno się już stosować kremy z filtrem. Trzeba nakładać grubą warstwę kosmetyku, już na dwadzieścia minut przed wyjściem na zewnątrz. Co dwie godziny należy powtórzyć aplikację kremu. Wybrany preparat musi chronić przed promieniami UVA i UVB, być przeznaczony dla niemowląt od pierwszego dnia życia i wolny od chemicznych substancji, posiadać atesty, mieć jak najwyższy współczynnik ochrony przeciwsłonecznej.

Jakie kosmetyki zapewnią należytą ochronę przeciwsłoneczną?

W sieciach handlowych Rossmann, Hebe i Natura nie brakuje kosmetyków zapewniających ochronę przeciwsłoneczną. Do wyboru jest wiele sprawdzonych i polecanych produktów przeznaczonych dla dzieci. Godny polecenia jest krem przeciwsłoneczny MIKKOLO, który może być stosowany już przez dzieci od pierwszego dnia życia. Wspaniale sprawdza się przy skórze przesuszonej, podrażnionej, wrażliwej. Może być stosowany przez cały rok, warto nakładać go przed każdym wyjściem z domu. W składzie nie znajdują się żadne substancje pochodzenia zwierzęcego, sztuczne konserwanty ani aromaty. Bezpieczeństwo delikatnej skórze dziecka zapewni też mleczko ochronne LIRENE dla dzieci SPF 30, które zabezpiecza przed poparzeniami słonecznymi i uszkodzeniem komórek. Organiczne i mineralne filtry UVA/UVB blokują działanie promieni słonczych, formuła kosmetyku została też wzbogacona o substancje silnie nawilżające skórę.

Jeszcze większą ochronę zagwarantuje żel-krem przeciwsłoneczny SPF 50 dla całej rodziny, wodoodporny, z dodatkiem wody termalnej i wysokim współczynnikiem PPD. Godne polecenia są także: balsam do bezpiecznego opalania SPF 30 NIVEA SUN Protect&Care KIDS, mineralny krem słoneczny dla dzieci SPF 30 DERMA ECO BABY Sun, emulsja dla dzieci SPF50+ IWOTIN SOLE, mleczko dla dzieci SPF50 od VICHY i spray do opalania dla dzieci zapewniający wysoką ochronę SPF 50+ GARNIER AMBRE SOLAIRE Kids Sensitive Advanced. Nie brakuje też kremu przeciwsłonecznego dla niemowląt i starszych dzieci na bazie olejowego kompleksu pielęgnacyjnego i mineralnego filtru marki ALTERRA. Wspaniale nadaje się dla niemowląt i małych dzieci spray przeciwsłoneczny DPF 50+ firmy BABYDRAM, który może być stosowany nawet w przypadku atopowego zapalenia skóry. Jeśli dziecko ma bardzo wrażliwą skórę na słońce, nieopaloną, to kosmetyk ten będzie świetnym wyborem.