Najmodniejsze gogle narciarskie na nadchodzący sezon

Gogle narciarskie to niezbędne wyposażenie każdego miłośnika sportów zimowych, takich jak narty czy snowboard. Chronią one nie tylko Twoje oczy, lecz także część twarzy. Wydawać by się mogło, że ich wybór nie jest taki trudny, jednak trzeba pamiętać, że odgrywają one ważne zadanie i muszą spełniać kilka podstawowych kryteriów. Zobacz, jak odpowiednio dobrać gogle narciarskie oraz jakie ich wzory będą modne w tym sezonie!

Głównym zadaniem gogli narciarskich jest ochrona Twoich oczu przed warunkami atmosferycznymi panującymi na stoku, a także przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi. Czynniki takie jak wiatr, drobiny lodu, niska temperatura czy promienie słoneczne odbijające się od śniegu, stanowią poważne zagrożenie dla oczu. Jeśli będą one nieodpowiednio zabezpieczone, to mogą pojawić się takie objawy jak suchość, łzawienie czy pieczenie oczu, które stanowią duży dyskomfort podczas jazdy.

Gogle narciarskie – jak je dobrać?

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę podczas zakupu gogli narciarskich, jest ich rozmiar. Występują one w trzech podstawowych wariantach – S, M i L. Różnią się między sobą szerokością, wysokością oraz głębokością ramy, ale także ogólną estetyką. Osoby noszące okulary korekcyjne powinny z kolei wybierać gogle z oznaczeniem OTG, które informuje o tym, że posiadają one ramkę, która pozwala na noszenie ich wraz ze zwykłymi okularami.

Kolejną ważną rzeczą jest typ soczewek w goglach narciarskich. Mogą one posiadać różnego rodzaju technologie zapewniające komfort jazdy oraz, co najważniejsze, bezpieczeństwo. Należą do nich takie ulepszenia jak polaryzacja, która minimalizuje intensywność światła odbijanego przez śnieg czy powłoka REVO, która odbija promienie słoneczne. Podczas wyboru gogli narciarskich, zwróćmy także uwagę, aby miały one co najmniej filtr UV400, który ochroni nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Inne powłoki to między innymi powłoka lustrzana czy powłoka anti-fog, zapobiegająca parowaniu soczewek.

Podczas zakupu gogli narciarskich, warto wziąć także pod uwagę to, czy posiadają one dwie pary soczewek, które można zmieniać w zależności od warunków pogodowych panujących na stoku. W dni bardziej słoneczne należy bowiem używać soczewek ciemniejszych, natomiast w dni pochmurne –jaśniejszych. Podczas wyboru gogli zwróć także uwagę na materiał, z którego są wykonane, możliwość regulacji, kształt soczewek czy ich kompatybilność z kaskiem.

 

Gogle narciarskie – trendy nadchodzącego sezonu

Gogle narciarskie, spełniające wszystkie standardy bezpieczeństwa, nie muszą być wcale nudne! Wśród damskich gogli, modne będą modele posiadające pojedynczą oprawę oraz soczewki w kolorach szarych i bordowych. Z kolei panie lubiące bardziej wyraziste wzory, będą mogły wybierać wśród neonowych zielonych lub niebieskich ramek, połączonych z klasyczną szarą soczewką.

Męska kolekcja w tym sezonie obfitować będzie w soczewki z czarną solidną ramą, grubym paskiem i szarymi matowymi soczewkami. Inne modne kolory dla mężczyzn to między innymi ciemnoniebieski oraz butelkowa zieleń. Gogle narciarskie na nadchodzący sezon przypadną do gustu również dzieciom, które będą miały do wyboru modele z mozaikowymi oprawami w odcieniach niebieskiego, różowego czy żółtego. Z kolei najmodniejszym kolorem soczewek będą pomarańczowe.

Jak widać, wybór modeli gogli narciarskich jest duży, przez co każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, aby nie oszczędzać na tak ważnym elemencie wyposażenia naszego stroju narciarskiego. Musi on spełniać wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, a także być dla nas wygodny w użytkowaniu. Dzięki temu będziemy mogli w pełni cieszyć się urokami sportów zimowych.