Bajkowe urodziny dla dzieci

Dla małych dzieci urodziny są jednym z ważniejszych wydarzeń. W końcu wtedy stają w centrum zainteresowania, no i oczywiście wiedzą, że dostaną niespodzianki i wymarzone, wyproszone prezenty, Konstruktywne pomysły rodziców z pewnością sprawią, że ten jeden dzień w roku będzie zapamiętany na bardzo długo.

Na własnym podwórku

Urodziny dla dzieci mogą zostać zorganizowane w obrębie domu solenizanta lub nawet na popularnym w niektórych miastach ogródku działkowym. Zajmując się planowaniem takiego przedsięwzięcia warto dać dziecku poczucie, że to ono jest osobą decyzyjną. Można to zrobić przez wybranie listy gości oraz poszczególnych detali w ozdobach. Dodatkowo można dać wybór tego, jakie napoje i przegryzki będą podane. Solenizant będzie mógł poczuć się niczym realny organizator.

Smaczne i zdrowe

Nie ma imprezy bez jedzenia, więc nie może go zabraknąć gdy bawią się najmłodsi. Właśnie dlatego warto dobrze przemyśleć co zostanie podane dzieciom. Oczywiście nie można zapomnieć o torcie, ale reszta przekąsek może być stworzona z lepszych pod względem wpływu na organizm składników. Sałatki z owoców lub niektóre grillowane warzywa będą dzieciom smakowały, a przy tym będą dużo zdrowszą alternatywą dla jedzenia typu fast food.

Jest co robić

Rodzice solenizanta powinni postarać się o to, żeby wszyscy uczestnicy imprezy mieli co robić. Warto przemyśleć takie rozwiązania, jak proste, dynamiczne gry planszowe lub zabawy ruchowe, które pozwolą wyładować ogrom energii, który kryje się w dzieciach. Jedną z popularnych opcji jest zawieszenie piniaty o ciekawym kształcie i żywych kolorach. Będzie to zarówno ciekawa dekoracja, jak i ważny element w przebiegu przyjęcia. Zabawy oparte o wysiłek fizyczny dają możliwość częściowego spalenia cukru, który zostanie wchłonięty przy jedzeniu tortu.

Urodziny dla dzieci to okazja do wykazania się kreatywnością przez rodziców. Atrakcje i ozdoby nie muszą kosztować dużo, wiele elementów można wykonać własnoręcznie wspólnie z pociechą. Bo przecież wszystkie prace manualne wpływają dobrze na małą motorykę, która w przyszłości może znacznie ułatwić osiągnięcie sukcesu w niektórych zawodach lub sporcie. A przy tym dzieci będą miały z pewnością dużo radości.