Pięć akcesoriów mamy karmiącej – zobacz co może Ci się przydać

Karmienie piersią to wyjątkowy czas zarówno dla matki, jak i dziecka. Tworzy się wówczas niezwykła więź emocjonalna, która sprawia, że mama i nowo narodzony maluch stają się niemal nierozłączni. Podczas tych niezapomnianych chwil, bardzo ważny jest również komfort karmiącej, dlatego warto zadbać o akcesoria do karmienia, które zapewnią maksimum wygody mamie i maleństwu. Poniżej zamieściliśmy listę przedmiotów, które mogą okazać się niezbędne, jeśli po porodzie matka chce karmić piersią.

1.Wygodny biustonosz i nakładki laktacyjne

Specjalna bielizna do karmienia to podstawowy element wyposażenia każdej karmiącej mamy. Biustonosze laktacyjne posiadają specjalne klapki (zastępują one tradycyjne miseczki), które można z łatwością odpiąć jedną ręką. Pierś jest wtedy nadal odpowiednio podtrzymywana, a przede wszystkim, nie jest w całości odkryta. Radzimy wybierać elastyczną bieliznę bezszwową, najlepiej bez wypełnień i fiszbin, by nie uciskały biustu. Zadbaj również o to, by była wykonana z naturalnych tkanin, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Wraz z biustonoszem warto od razu kupić zapas jednorazowych nakładek laktacyjnych, niezbędnych, by zapobiegać tworzeniu się na ubraniach nieestetycznych plam. Dla większego bezpieczeństwa, radzimy wybierać produkty z żelem absorbującym wilgoć, a także z samoprzylepnymi paskami, dzięki którym nakładki nie będą się przesuwać. Odpowiednio wyprofilowany kształt sprawia, że nie odznaczają się pod ubraniem, zwiększając poczucie komfortu osoby, która je nosi. Można również sięgnąć po wkładki wielorazowego użytku, które nadają się do prania.

2.Silikonowe osłonki na piersi

Te przydatne akcesoria przydają się, gdy kobieta boryka się z problemem podrażnionych brodawek. Doskonale je chroni, jednocześnie nie utrudniając maluchowi ssania piersi. Mamy karmiące, sięgają po nie również wtedy, gdy maluch nie potrafi dobrze chwycić brodawki. Przed zastosowaniem tego typu kapturków, warto dodatkowo zasięgnąć porady doradcy laktacyjnego, który pomoże dobrać jak najlepszy model.

3.Poduszka do karmienia

Przeciętny czas jednorazowego karmienia to średnio 20-30 min. Jest to, rzecz jasna, kwestia indywidualna, a niektóre dzieci potrzebują nawet 45 minut. Gdy uwzględnimy również częstotliwość karmienia w ciągu doby, można łatwo zauważyć, że czynność ta wymaga dość dużo czasu. Podczas tych wyjątkowych chwil, należy więc zapewnić sobie i dziecku wygodną i stabilną pozycję. Posłużą do tego miękkie poduszki typu rogal, które pozwalają lepiej trzymać malucha, odciążają plecy oraz kark. Gdy dziecko jest już większe, takie akcesorium można wykorzystać jako siedzisko, które pomoże maluchowi w utrzymaniu balansu podczas samodzielnego siedzenia.

4.Laktator i torebki do przechowywania pokarmu

Są niezbędne, gdy karmiąca mama musi na kilka godzin rozdzielić się z niemowlęciem i nie będzie mogła go samodzielnie nakarmić. W takiej sytuacji należy odciągnąć pokarm, do czego posłuży laktator elektryczny lub manualny. Mleko bezpośrednio spływa do butelki, z której następnie można je przelać do jednorazowych sterylnych torebek. Zwykle posiadają one podwójne zamknięcie, co dobrze zabezpiecza zawartość przed rozlaniem. Torebki są na tyle wytrzymałe, że można je zamrozić, bez obaw, że materiał się rozszczelni.

Jeżeli spodziewasz się dziecka lub maluch już pojawił się na świecie i właśnie poszukujesz akcesoriów do karmienia niemowląt, to zajrzyj na: https://www.emag.pl/akcesoria-do-karmienia-piersia/c i zapoznaj się z ofertą różnorodnych produktów w atrakcyjnych cenach!

Artykuł sponsorowany